Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News

Popularne utwory z repertuaru Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout w nowych, często zaskakujących aranżacjach usłyszymy w sobotę 2 marca podczas koncertu Tribute to Nalepa w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. 

Wyjątkowy koncert, upamiętniający frontmana zespołu Breakout, rozpocznie się o godz. 18:00. Twórczość Tadeusza Nalepy, „ojca polskiego bluesa” wytyczyła nowy kierunek w muzyce, łamiąc przy tym narzucone w latach 70` ograniczenia estetyczne.

Podczas koncertu wystąpią muzyczni przyjaciele Tadeusza Nalepy: Marek Surzyn, Leszek Cichoński, Józef Skrzek oraz Piotr Nowak z zespołem. Zaproszenie do udziału w koncercie przyjęli również Ania Rusowicz oraz Piotr Cugowski. Koncert poprowadzi Jan Chojnacki z radiowej „Trójki”.

Bilety w cenie 85 zł można można kupić na platformie Ekobilet.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przed koncertem odbędzie się spotkanie się przy pomniku Tadeusza Nalepy na ul. 3 Maja, by wspólnie zaśpiewać utwór „Kiedy byłem małym chłopcem”. Zagra zespół Cops z gościnnym udziałem wokalisty Artura Bradlińskiego, a także uczniowie SP nr 17 z Rzeszowa. Start o godz. 16:00.

Tadeusz Nalepa pochodził z podrzeszowskiego Zgłobnia. W tym roku obchodzona jest 12. rocznica śmierci “ojca polskiego bluesa”. Nalepa zmarł 4 marca 2007 toku. Dwa lata później na ulicy 3 Maja w Rzeszowie postawiono rzeźbę z brązu niegdyś znakomitego muzyka. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama