Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Dziury i nierówności – tak wygląda przejazd kolejowy na ulicy Konopnickiej w Rzeszowie. Kierowcy się skarżą. Kolej obiecuje, że za remont przejazdu weźmie się jeszcze w tym roku.

Na stan nawierzchni przejazdu kolejowego przy ul. Konopnickiej zwrócił uwagę pan Bolesław, Czytelnik Rzeszów News. 

„Najpierw przejazd  był długo zamknięty. W momencie, kiedy ponownie został otwarty, jego stan techniczny wymagał remontu. Do dzisiaj pozostały dziury i nierówności, natomiast codziennie przejeżdża tam bardzo duża ilość pojazdów, ryzykując uszkodzenie zawieszenia lub podwozi, jednocześnie spowalniając ruch pojazdów do minimum. Kto jest właścicielem tego przejazdu i do dzisiaj nie wykonał remontu, skoro inne przejazdy i tory na tym terenie były i są remontowane” – pyta w liście do Rzeszów News pan Bolesław. 

Za stan techniczny przejazdu odpowiada spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Dorota Szalacha z PKP PLK tłumaczy nam, że przejazd jest czynny w ciągu doby od godz. 6:00 do 22:00. Po raz pierwszy zamknięto go w latach 1983-2006. Gdy ruch pociągów wzrósł przejazd ponownie zamknięto na kilka lat. Otworzono go w trakcie remontu wiaduktu tarnobrzeskiego i budowy Galerii Rzeszów.  

Dorota Szalacha twierdzi, że kolejarze na bieżąco dokonują niezbędnych napraw przejazdu, ale na jego kompleksową poprawę kierowcy muszą poczekać do momentu aż rozpocznie się większy projekt inwestycyjny, czyli przebudowa stacji Rzeszów. 

– Rozpoczęcie prac planowane jest w trzecim kwartale 2018 r. Dzięki inwestycji, zwiększy się poziom bezpieczeństwa użytkowników tego skrzyżowania. Wymieniona zostanie nawierzchnia przejazdu z płyt betonowych wielkogabarytowych na płyty gumowe małogabarytowe – zapowiada Dorota Szalacha. 

Będzie też nowa nawierzchnia na dojazdach do przejazdu, co ma ułatwić przekraczanie skrzyżowania. Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa zapewnią też nowe urządzenia przejazdowe. Inwestycja ma kosztować ok. 2 mln zł. 

Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama