Zdjęcie: Patryk Ogorzałek / Rzeszów News
Reklama

W sobotę 16 września gitarzyści spotkają się przed pomnikiem Tadeusza Nalepy przy ul. 3 Maja w Rzeszowie, aby wspólnie zagrać jeden z najpopularniejszych utworów grupy Breakout – piosenkę „Kiedy byłem małym chłopcem”.   

Wydarzenie jest częścią tegorocznego festiwalu Breakout Days. Ma być formą oddania hołdu jednemu z najbardziej znanych rzeszowskich muzyków. Pewną inspiracją dla organizatorów było bicie rekordu we wspólnym graniu „Hey Joe” Jimmiego Hendrixa, które co roku w maju odbywa się we Wrocławiu.

Jak przyznają organizatorzy, celem akcji przygotowanej przez Estradę Rzeszowską  nie jest bicie rekordu, ale raczej samo spotkanie gitarzystów, a także fanów zespołu Breakout. Zagrać „Kiedy byłem małym chłopcem” może każdy, kto 16 września zjawi się przed pomnikiem o godzinie 17:00. Na stronie festiwalu można będzie znaleźć chwyty gitarowe w dwóch wersjach – łatwiejszej i bardziej wymagającej.

Na profilu wydarzenia „Gramy dla Nalepy” utworzonym na Facebooku umieszczono także filmik instruktażowy, jak grać tę piosenkę. Od organizatorów dowiedzieliśmy się, że odzew jest bardzo duży. Liczą oni również na muzyków z innych polskich miast, a także z zagranicy.

Więcej informacji można znaleźć na profilu wydarzenia, stronie Estrady Rzeszowskiej estrada.rzeszow.pl/, oraz stronie festiwalu: breakoutdays.pl.      

(mo)

Poniżej chwyty gitarowe do piosenki “Kiedy byłem małych chłopcem”

Zdjęcie: Materiały Estrady Rzeszowskiej
Zdjęcie: Materiały Estrady Rzeszowskiej

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: