Zaledwie 10 minut jazdy od centrum Dębicy położony jest Dom Weselny Folkowa Dolina, który – jak wszystkie podobne inwestycje – mocno odczuł efekty pandemii koronawirusa. Ale właściciele nie poddali się i wymyślili swój własny sposób na przetrwanie. Sprawdźcie, jaki.

Folkowa Dolina leży w malowniczej dolinie, z której rozciąga się przepiękny widok na pobliskie wzgórza i szeroką panoramę okolicy. Sam dom weselny to stylizowana drewniana gospoda mogąca pomieścić nawet 200 weselników. Od ponad 5 lat organizowane są tu wesela, chrzciny, komunie, urodziny i inne uroczystości rodzinne, ale też imprezy firmowe.

– Nazbierało się tego naprawdę sporo! – zdradza właścicielka. – Urządziliśmy ponad 130 wesel, około 30 eventów dla biznesu i naprawdę dużą liczbę rodzinnych przyjęć okolicznościowych. Obliczyliśmy ostatnio, że daje to w sumie… 15 200 obsłużonych gości!

Przyjęcia weselne w Folkowej Dolinie urządzają nie tylko mieszkańcy Dębicy i okolic, ale też pary z całego Podkarpacia. Trudno się dziwić, bo to miejsce naprawdę niezwykłe. Położone na pięciu hektarach pięknie zagospodarowanego i utrzymanego ogrodu, z drewnianymi budynkami z bali, brukowanymi podjazdami i zewnętrznym grillem, pełne zieleni, kwiatów i śpiewu ptaków…

Podobnie jak cała branża ślubna i eventowa, Folkowa Dolina musiała zamknąć swoje podwoje na czas, w którym zablokowano urządzanie wszelkiego rodzaju imprez.

Dom Weselny Folkowa Dolina odkrywa swoją tajemnicę

Czas już wyjaśnić, że Dom Weselny Folkowa Dolina dawniej nazywał się… Bacówka. Lata doświadczeń pozwoliły właścicielom wyciągnąć wnioski z dotychczasowej działalności i zastanowić się, jak zmienić swój biznes, by Goście czuli się tu jeszcze lepiej.

– Wiedzieliśmy, że pary, które chcą organizować u nas wesela, bardzo lubią ludowość, folklor, swojskie klimaty i luz, który odbiega od sztywności innych, typowych sal weselnych – opowiada właścicielka.

– I na tym postanowiliśmy oprzeć naszą metamorfozę. Budynki Folkowej Doliny stworzone zostały w stylu nawiązującym do architektury podhalańskiej, stąd też poprzednia nazwa – Bacówka. Ale przecież folklor to nie tylko Podhale! Mamy tu na miejscu wspaniałe Bieszczady, kulturę spiską, łemkowską i wiele innych ludowych akcentów.

Tak narodził się pomysł, by nadać miejscu nową nazwę – Folkowa Dolina. Właściciele chcieli, by zaczęło się ono kojarzyć z folkiem w nowocześniejszym, bardziej dostosowanym do młodych ludzi klimacie, ale wciąż przyjaznym starszym gościom  i lubianym przez nich.

Zmieniono nieco kartę dań, przeglądowi poddano także wystrój wnętrz, nawiązano kontakt z nowymi dostawcami i zespołami muzycznymi. Powstał profil na Facebook’u oraz nowa strona internetowa www.folkowadolina.pl, na której zarezerwować można jeszcze termin wesela na 2021 rok. Lada chwila rusza także Instagram.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Weselni Goście lubią nasze wnętrza i regionalne przysmaki

– Praca przy przygotowywaniu folkowych weselisk to dla nas czysta przyjemność – mówią właściciele. – To miejsce powstało z pasji i miłości do koloru, energii i ludowej kultury i chcemy, aby właśnie takie pozostało.

W Folkowej Dolinie nie uświadczymy folkloru w mało gustownym wydaniu. Każdy detal wystroju został przemyślany i chociaż nawiązuje do kultury ludowej, posiada klasę. Podobnie ma się sprawa z kuchnią domu weselnego. Oparta została na regionalnych produktach i recepturach, z których powstają przepyszne, aromatyczne dania.

Weselni goście chwalą zwłaszcza mięsa. Kotlety schabowe, drobiowe oraz karkówki, boczki i szynki pieczone są w  piecu konwekcyjnym, który sprawia, że mięsa są chrupiące, a zarazem wilgotne i delikatne. Dzięki konwekcyjnemu termoobiegowi są także dużo zdrowsze niż pieczone tradycyjnie.

Nie sposób także nie wspomnieć o Folkowym Słodkim Bufecie. Serwowane są na nim wszelkiego rodzaju ciasta, ciasteczka, musy owocowe, tartaletki, desery lodowe – wszystko przygotowywane na miejscu, w kuchni Folkowej Doliny, według sprawdzonych i udoskonalanych od lat przepisów.

Folkowa Dolina – nie tylko przyjęcia weselne

– Uznaliśmy, że chcemy rozwinąć naszą działalność i nie ograniczać się do organizacji wesel, przyjęć, bankietów i eventów firmowych. Marzą nam się warsztaty, na których przedstawiane będą różne ludowe techniki, na przykład tworzenia naczyń z gliny, haftu czy szydełkowania. Cudownie byłoby zorganizować bicie Rekordu Guinnesa w kiszeniu ogórków, a jesienią może Święto Dyni…

Realizację tych pięknych planów rozpoczęła wyjątkowa sesja zdjęciowa, która w miniony weekend odbyła się we wnętrzach i plenerach Folkowej Doliny. Za obiektywem stanął znany rzeszowski fotografik Tadeusz Poźniak, a pozowała mu część Zespołu Pieśni i Tańca Karpaty z Rzeszowskiego Domu Kultury. Słoneczne barwy, śmiech i energia – to wszystko towarzyszyło temu niezwykłemu wydarzeniu i z tym kojarzona jest Folkowa Dolina.

 

Zapraszamy na ulicę Zdrojową 47 w Dębicy

do kontaktu telefonicznego:  +48 665 690 260

lub mailowego:  rezerwacja@folkowadolina.pl

Reklama