Inauguracyjny lot z Rzeszowa do Berlina. Ruszyły połączenia

1
Reklama

149 pasażerów odleciało do Berlina w pierwszym inauguracyjnym rejsie z Rzeszowa do stolicy Niemiec, które uruchomił Ryanair. Na pasażerów czekał tort i pamiątkowe gadżety.

 

189-miejscowy boeing 737-800 w barwach irlandzkiej linii lotniczej wylądował w piątek w Jasionce po godz. 13:00, dziesięć minut przed planowanym czasem. Do Rzeszowa przyleciało 103 pasażerów.

Do Berlina samolot odleciał przed godz. 14:00, zabierając 149 pasażerów. Zarówno tych odlatujących, jak i przylatujących witały władze Podkarpacia, lotniska oraz przedstawiciele Ryanair’a. Na podróżnych czekał tort, wszyscy dostali także pamiątkowe gadżety. Był również salut wodny i przecięcie wstęgi.

– Cieszymy się z uruchomienia przez Ryanair kolejnego połączenia z naszego lotniska. Od dziś w niespełna półtorej godziny będzie można dostać się z Rzeszowa do Berlina – mówi Michał Tabisz, szef spółki lotniskowej Rzeszów-Jasionka.

– Rozkład lotów pozwala zaplanować pełny weekendowy pobyt w stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Liczymy, że z nowej trasy skorzysta również biznes – dodaje Tabisz.

Liczą na Słowaków i Ukraińców

Do 28 października loty do Berlina będą odbywać się trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Na sezon zimowy, w trakcie którego ruch lotniczy jest zwykle nieco mniejszy, Ryanair zaplanował dwa rejsy – w poniedziałek i piątek.

– Po Londynie, Dublinie i Paryżu łączymy Podkarpacie z kolejną europejską stolicą. To dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców naszego regionu, ale także sąsiednich województw, jak również Słowaków i Ukraińców zamieszkujących obszary w bliskiej odległości od lotniska w Jasionce – uważa Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki.

Samorząd województwa jest większościowym udziałowcem spółki lotniskowej.

Lotnisko Schoenfeld, na którym lądują samoloty Ryanair’a, znajduje się ok. 18 kilometrów na południe od centrum Berlina. Można na nie dotrzeć autostradami B96 i B179, które łączą Berlin z lotniskiem. Na trasie z centrum miasta kursują autobusy 164, 171, 742, N7, N60, SXF2 i X7.

Możliwe jest także skorzystanie z pociągu Airport-Express z dworca kolejowego Hauptbanhof, który pokonuje trasę w niecałe pół godziny. Do jazdy tym pociągiem uprawnia bilet komunikacji miejskiej dla strefy C. Warto także skorzystać z szybkiej kolei miejskiej S-Bahn.

Promocyjne ceny biletów

Z okazji inauguracyjnego rejsu, Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety w promocyjnych cenach na czterech trasach z/do Rzeszowa. Do Berlina bilety zaczynają się od 19 zł na loty od 1 października do 31 października br. Od 89 zł zaczynają się ceny biletów na loty na grecką wyspę Korfu – od 1 do 21 października.

Promocyjne ceny są również na dwóch innych trasach: do Dublina i Londynu – od 119 zł na loty od 1 października do 30 listopada. Bilety można już rezerwować na stronie ryanair.com do 5 września do północy.

Oprócz otwartego w piątek połączenia z Jasionki można obecnie dotrzeć do Warszawy (4 rejsy dziennie), Monachium (połączenie codzienne), Londynu (lotniska w Stansted i Luton, w sumie 12 rejsów tygodniowo), a także do Manchesteru, Bristolu, East Midlands, Dublina, Oslo oraz na Korfu.

Połączenia obsługują: Ryanair, PLL LOT, Lufthansa i Adria. W 2015 roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło 645 tys. pasażerów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.