Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Janusz Solarz nie jest już dyrektorem Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Zarząd województwa podkarpackiego rozwiązał umowę o pracę z Solarzem.

O odwołaniu Solarza poinformował w piątek po południu Tomasz Leyko, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Z komunikatu wynika, że umowa z Januszem Solarzem została rozwiązana „za porozumieniem stron”.

„Zarząd Województwa Podkarpackiego zaakceptował porozumienie z panem dyrektorem Solarzem. Jego obowiązki do czasu wyłonienia w drodze konkursu nowego dyrektora, pełnić będzie pani Justyna Lis. W poniedziałek marszałek Władysław Ortyl będzie rozmawiał z ordynatorami, oddziałowymi oraz związkami zawodowymi na temat aktualnej trudnej sytuacji finansowej szpitala” – poinformował Tomasz Leyko.

Janusz Solarz dyrektorem Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej był od 2001 roku. Wcześniej pracował w urzędzie marszałkowskim, Narodowym Funduszu Zdrowia, a w latach 1997-1999 w okresie rządów AWS był wiceministrem zdrowia. Jeszcze wcześniej, w latach 1990-1997, kierował Zespołem Opieki Zdrowotnej nr 1 w Rzeszowie. 

O powodach odwołania Solarza chcieliśmy porozmawiać z samym zainteresowanym, ale w piątek nie odbierał on telefonu komórkowego. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przyczyną dymisji Janusza Solarza były fatalne wyniki finansowe szpitala na ul. Lwowskiej. Placówka ma obecnie ok. 22 mln zł długów.

– W szpitalu na stanowisku dyrektorskim potrzebna jest „świeża krew” – mówią nasze źródła związane z samorządem podkarpackim, któremu podlega szpital. 

Polityczne powody odwołania Janusza Solarza raczej nie wchodzą w grę. Solarz był blisko związany z politykami PiS, który rządzi na Podkarpaciu. – Nie zostawimy go samego. Wiedzę i doświadczenie Janusza Solarza będziemy chcieli wykorzystać – słyszymy w urzędzie marszałkowskim. 

Janusz Solarz z wykształcenia jest prawnikiem, absolwentem studiów podyplomowych „Zarządzanie Finansami Firmy” przy Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz podyplomowego Studium Ekonomiki Zdrowia na Uniwersytecie Warszawskim.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama