Nauka hybrydowa UR
Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News

14 maja rozpoczęła się na Uniwersytecie Rzeszowskim rekrutacja studentów na kolejny rok akademicki. Na Wydziale Socjologiczno-Historycznym będzie nowy kierunek – komunikacja międzykulturowa.

– Nowy kierunek studiów jest dedykowany osobom chcącym rozwijać swoje umiejętności nie tylko na Podkarpaciu, ale budować swoją karierę zawodową również na arenie międzynarodowej – poinformował dr Maciej Ulita, rzecznik UR. 

Przedstawiciele uczelni twierdzą, że uruchomienie kierunku komunikacja międzykulturowa jest odpowiedzią na zapotrzebowanie pracodawców, którzy szukają osób z wiedzą i umiejętnościami funkcjonowania w firmach i korporacjach międzynarodowych.

– Absolwenci tego kierunku będą potrafili skutecznie rozwijać firmę, w której pracują znając specyfikę jej kultury organizacyjnej, która może – ze względu na globalny sposób działania – różnić się od tej, która dominuje w rodzimym systemie prawno-gospodarczym – mówi prof. Paweł Grata, dziekan Wydziału Socjologiczno-Historycznego UR. 

Dodatkowym atutem nowego kierunku studiów jest możliwość realizacji kariery zawodowej na wielu stanowiskach związanych z komunikacją zewnętrzną i wewnętrzną w firmie oraz zarządzaniem zasobami i kapitałem ludzkim.

W bieżącym roku akademickim na kandydatów czeka 25 miejsc. Zrekrutować można się wypełniając aplikację na rekrutacja.ur.edu.pl

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama