Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Tadeusza Nalepę w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie 2 marca upamiętnią Piotr Cugowski, Ania Rusowicz, a także Marek Surzyn, Leszek Cichoński, Józef Skrzek oraz Piotr Nowak z zespołem.

Pochodzący z podrzeszowskiego Zgłobnia Tadeusz Nalepa to ikona polskiego bluesa. To on stworzył dziś już kultowy zespół Breakout, na muzyce którego wychowały się kolejne pokolenia muzyków. Do jego największych hitów należą m.in. „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Modlitwa”, „Poszłabym za tobą”, czy „Gdybyś kochał”.

Twórczość Tadeusza Nalepy wytyczyła także nowy kierunek w muzyce, łamiąc przy tym narzucone w latach 70. ograniczenia estetyczne. Muzyka stworzonego przez Nalepę zespołu Breakout od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa stała się marką rozpoznawalną w wielu krajach.

Wykorzystując muzyczny dorobek tego wyjątkowego artysty od kilku lat w Rzeszowie odbywa się festiwal „Breakout Days”, który jest współorganizowany m.in. przez Piotra Nalepę, syna Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. W tym roku pamięć “ojca polskiego bluesa” w 12. rocznicę jego śmierci postanowiono uczcić także w inny sposób.

Na 2 marca w Filharmonii Podkarpackiej o godz. 18:00 zaplanowano koncert Tribute to Nalepa, który organizuje Estrada Rzeszowska. Podczas koncertu usłyszymy popularne utwory z repertuaru Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout w nowych, często zaskakujących aranżacjach, w wykonaniu muzycznych przyjaciół Nalepy oraz artystów młodego pokolenia.

Na scenie zaprezentują się muzyczni przyjaciele założyciela Breakoutu: Marek Surzyn, Leszek Cichoński, Józef Skrzek oraz Piotr Nowak z zespołem. Zaproszenie do udziału w koncercie przyjęli również Ania Rusowicz oraz Piotr Cugowski.

Bilety na koncert w cenie 65 zł (w przedsprzedaży, do 17 lutego) i 85 zł (cena regularna) można kupić na Ekobilet.pl, a już niedługo także w siedzibie Estrady Rzeszowskiej.

Oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: