Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

– Spojrzenie i słowa specjalistów będą się dla mnie liczyć – mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Uchwałę radnych PiS o planie na tereny nad Wisłokiem przyjęto, ale to nie oznacza, że prezydent się do niej dostosuje.

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta dyskutowano o koncepcji na zagospodarowanie terenów pomiędzy Wisłokiem, a ul. Podwisłocze – od zapory aż do mostu Zamkowego.

Koncepcję przygotowali radni PiS, którzy zaproponowali, by wysoka zabudowa powstała przy ul. Podwisłocze, a na terenach, które znajdują się tuż przy Wisłoku, zaplanować tereny rekreacyjne. Chodzi o to, aby uniknąć takiej sytuacji, jak na Żwirowni, gdzie powstają nowe bloki tuż przy tafli wody.

– Dolina Wisłoka powinna być chroniona przed zabudową, więc będziemy popierać stanowisko zaproponowane przez kolegów – mówiła Jolanta Kaźmierczak, szefowa klubu PO w Radzie Miasta.

Marcin Fijołek, szef klubu PiS, uznał, że ich propozycja jest tym, czego w dużej mierze brakuje w Rzeszowie. – Mam nadzieję, że uchwała będzie skutecznie realizowana dla dobra i interesu miasta – mówił Fijołek.

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, stwierdził, że o zagospodarowaniu terenów miejskich będą decydować specjaliści. – Ich spojrzenie i słowa będą się dla mnie liczyć – powiedział Ferenc.

Ostatecznie apel radnych PiS przyjęto. „Za” było 12, „przeciw” czterech radnych. Uchwała ma charakter inercyjny, a co za tym idzie, prezydent nie musi jej wykonać.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

22 KOMENTARZE

 1. budujcie sobie te bloki na wsiach jak je przyłączyliście do rzeszowa, a nie zapychacie gdzie popadnie, troche szacunku dla mieszkańców. popieram tezę, że stoją za blisko siebie i mieszkania są za małe, jak w obozie dla niewolników, całe to budownictwo jest paskudne.

 2. Radny Kultys to jedyny myślący w tej radzie, tylko co sam jeden może, skoro w Ratuszu rządzi fuszerka i totalny bałagan, byleby się budowało i pierońsko budowało, miasto wygląda fatalnie, tu blok, tam kiosk, trochę dalej kurnik, niska zabudowa a obok wysoka, tylko w Rzeszowie tak się buduje.

 3. bloki na przedmieściach to sypialnie, tam ważny jest spokój i cena.
  bloki w centrum są dla ludzi wynajmujących, dla nich liczy się bliskość do miejsc pracy, wygoda i dostęp do komunikacji, sklepów, uczelni itp.

  Potrzeby jednych i drugich musza być spełnione, bo jest popyt na mieszkania.

  W ramach planu zagospodarowania powinny być w Rzeszowie wyznaczone miejsca do zabudowy wysokiej (wieżowce i biurowce) blisko centrum, miejsca dozwolone do budowania osiedli niskich, a także tereny tylko pod szeregówki i domki jednorodzinne.

  Wysoka zabudowa przy rondzie Jana Pawła II chyba nikomu bardzo nie wadzi.
  Jest wystarczająco blisko do centrum, aby iść na piechotę lub jechać MPK, dojazd do centrum i wyjazd z miasta jest łatwy.

  Przeciwny jestem jednak zabudowywaniu brzegów Wisłoka, upychania kolejnych bloków na Kwiatkowskiego, czy Słocinie, gdzie są jest jedna droga dojazdowa do centrum i każdy mieszkaniec musi mieć auto, bo autobus jeśli jedzie, to spóźniony i przepełniony

 4. A umowa na odbiór śmieci z spalarnią rusztowa nadal nie odpisana.Gdy będzie szkodliwa i niekorzystna dla mieszkańców Rzeszowa zapewne będzie złożony stosowny wniosek do prokuratury.Wniosek jest wstępnie przygotowywany a dotyczy przekroczenia uprawnień i działania na szkodę mieszkańców miasta i okolic i narażenia ich na utratę zdrowia a może i życia.

 5. Właśnie o tych 2.5 miliona m3 tego syfu w pseldo zalewie cisza a kolejny rok sie kończy-
  Ciekawe że na ten temat nie ma dysputy -globalnej.

 6. Nie oznacza to, że musicie je stawiać byle jak, byle gdzie, w takiej odległości, że sąsiadów można podglądać bez użycia lornetki.

 7. Ja chciałbym wiedzieć ile będzie jeszcze świateł na Podwisłoczu?
  Chyba, że jak zwykle, najpierw budujemy, a potem: oooo, kufa, jak niebezpiecznie, na prośbę mieszkańców, walniemy kolorowe lampki w 5 miejscach…

 8. Osobiście uważam, że w mieście wyrosło lub jest w trakcie budowy kilka “obiektów” których tam być nie powinno, wciśnięte od tak.
  Ktoś na to wyraził zgodę, sam Ferenc !
  Tereny nad Wisłokiem, powinny służyć mieszkańcom i powinny być dla nich zagospodarowane.
  Zresztą kto wyda pozwolenie na budowę, przecież to tereny zalewowe, chyba tylko sam Ferenc.

 9. Miasto niedawno ogłosiło że nie ma pieniędzy na remont-rewitalizację już istniejącego parku rzeszowskiego na Rycerskiej.

  To że rzeszowski Pis ogłosił kolejny park to tylko kiełbasa wyborcza. Działki w rękach prywatnych. Nikt nie odda swojej własności wartej miliony bo mowa o najdroższych działkach w całym Rzeszowie na ogólnodostępny park bo Kultys z Fiołkiem boją się że przegrają za 2 miesiące w wyborach:) a przegrają.

  Za 8 tygodni wybory to pis wypuścił bajkę o parku a przed ostatnimi wyborami obiecywali
  BIZNESOWE CITY. Tak Wam pis wybuduje park jak powstała dzielnica biznesowa.

  ____________________________________

  Link do wcześniejszej bajki Pisu:

  https://rzeszow-news.pl/knp-rzeszowskie-city-moskiewskie-centrum-biznesowe/

 10. Co roku miastu przybywa od 1500 do 2500 tyś zameldowanych mieszkańców, kwota ludzi którzy tu pracują i tylko wynajmują bez sformalizowania pobytu pewnie dużo większa.

  Odpowiadając Panu na pytanie- Ci ludzie gdzieś mieszkać muszą.

 11. A co z oczyszczaniem Wisłoka ???? Radni Z PIS milczą a to bardzo ważne jak i cholerna obwodnicaaaaaaaa bo się już zakorkujemy jak przy zatwardzeniu 😀

Comments are closed.