Reklama

W poniedziałek (22 września) do rzeszowskiej prokuratury zostanie złożone zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa przez znanego wokalistę Maćka Maleńczuka.

Takie zawiadomienie ma złożyć Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą. Nowak oburzył się wywiadem, jakiego Maleńczuk udzielił Gazecie Wyborczej. Nowak uważa, że wokalista „publicznie znieważył Polaków oraz Kościół Katolicki”.

W jaki sposób? Ryszard Nowak twierdzi, że o znieważeniu Polaków świadczą słowa Maleńczuka, który powiedział, że „Polacy są tak naprawdę faszystami” i „w głębi duszy takiego katolika widzę hitlerowską swastę”. Krakowski wokalista powiedział też, że nienawidzi Bożego Ciała, bo zawsze wypada w czwartek i zawsze psuje mu się wtedy samochód.

Maleńczuk zapowiedział, że na jego nowej płycie „będzie też napieprzanie w kler”, co również nie spodobało się Nowakowi. Według niego tą wypowiedzią Maciek Maleńczuk znieważył kościół. Nowak w przesłanym mediom oświadczeniom zapowiedział, że złoży w poniedziałek (22 września) do prokuratury w Rzeszowie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez artystę.

Nowak uważa, że Maleńczuk nawołuje do nienawiści na tle wyznaniowym, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Na Maleńczuka wcześniej naskoczyły prawicowe portale, m.in. wPolityce.pl, Fronda.pl, które uznały, że wokalista obraża Polskę i kościół oraz “po raz kolejny drwi z religii i z Polaków”. Teraz dołączył do nich Ryszard Nowak, znany tropiciel sekt, który procesował się m.in. z Dodą, Nergalem, a Jurka Owsiaka oskarżał, że propaguje satanizm.

Nowak zaznacza, że Maleńczuk jest zadeklarowanym satanistą. W wywiadzie dla Gazety Wyborczej wokalista powiedział: „Ja do diabła pałam żywą i nieukrywaną sympatią. Widzę w nim Prometeusza, Tytana, obrońcę ludzi… do tego otacza opieką artystów … Jak się wsłuchać w niektóre moje teksty, to deklaruję w nich intelektualny satanizm”.

Zawiadomienie przeciwko Maleńczukowi będzie złożone w Prokuraturze Okręgowej w Rzeszowie, bo Nowak ustalił, że wokalista mieszka w Jodłowej w powiecie dębickim. To teren, który swoim zasięgiem obejmuje działania rzeszowskiej prokuratury.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Jacy ci katolicy delikatni, powiedzieć że nienawidzi się jakiegoś święta (przez złe skojarzenia) i widzi faszystów w fanatykach religijnych to od razu z płaczem do prokuratury. No po prostu piękne.

    A jak ten sam człowiek nagrał piosenkę o Putinie to został uznany niemal za bohatera, tylko przez to, że przez swoje działanie (będące performansem artystycznym) niemal znieważył głowę innego państwa.

    Czy to się nie nazywa czasem osobowość dwubiegunowa? ICD-10 F31

Comments are closed.