Reklama

Mariusz T. nie przebywa już w zakładzie karnym w Rzeszowie. Po 25 latach odsiadywania kary za zabójstwo czterech nastolatków wyszedł na wolności dzisiaj około godziny 20:00.

[Not a valid template]

 

– Dziś Mariusz T. zakończył odbywanie kary pozbawienia wolności i został zwolniony z zakładu karnego w Rzeszowie – powiedział dziennikarzom Norbert Gaweł, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Rzeszowie. – Działania związane z czynnościami, które miały doprowadzić do jego zwolnienia były przeprowadzane wspólnie i w porozumieniu z funkcjonariuszami policji. Działania, które prowadziła służba więzienna w tym zakresie były prowadzone zgodnie z procedurami i nie wynikły z tego żadne zakłócenia – dodał rzecznik.

Przed godz. 20:00 z więzienia w Rzeszowie wyjechały cztery samochody, rozjechały się w dwóch różnych kierunkach. Później teren zakładu opuściły jeszcze dwa auta. Marcin Lewandowski, pełnomocnik Mariusza T., powiedział w TVN24 w programie Moniki Olejniki „Kropka nad i”, że jest umówiony z T. – Jesteśmy umówieni na kontakt telefoniczny pomiędzy wtorkiem a czwartkiem – powiedział Marcin Lewandowski. Dodał, że Mariusz T. boi się linczu i „jest bardzo mocno przerażony”.

–  Jest przestraszony tym, co się wokół jego osoby dzieje, obawia się tego, że zostanie zabity – powiedział w programie Lewandowski. Na wolności T. zamierza się utrzymywać z malowania i tworzenia. Marcin Lewandowski powiedział także, że jego klient nie chciałby trafić do ośrodka izolacyjnego.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Mariusz T. jest objęty teraz policyjnymi czynnościami operacyjno-rozpoznawczymi. Będzie musiał informować policję o miejscu swojego zamieszkania, jego zmianach, ewentualnych zmianach danych. Funkcjonariusze z kolei będą mogli go m.in. obserwować, legitymować, przeszukiwać. Toczy się postępowanie dotyczące wniosku o uznanie go za osobę niebezpieczną i umieszczenie go w ośrodku w Gostyninie. Zaczęło się w poniedziałek, sąd odroczył je do 3 marca.

Mariusz T. to pedofil w 1989 r. skazany za zabójstwo czterech chłopców na karę śmierci, zamienioną potem na 25 lat więzienia.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Mr4k5DkQ-SI

redakcja@rzeszow-news.pl

 

 

Reklama