Bardzo dobra wiadomość dla miłośników jazdy na łyżwach. W środę Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji uruchomił sztuczne lodowisko przy ul. Wyspiańskiego.

Informację o uruchomieniu w środę lodowiska ROSiR-u przekazał nam Mikołaj Kondratek, Czytelnik Rzeszów News. Janusz Makar, dyrektor Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, powiedział nam, że sztuczne lodowisko będzie czynne przez cały tydzień.

– Od poniedziałku do czwartku od godz. 15:00 do 20:00. W piątki, soboty i niedziele od 10:00 do 14:00. Potem będzie godzinna przerwa technologiczna na poprawę lodu. Po przerwie o godz. 15:00 ponownie lodowisko będzie czynne – do godz. 20:00 – mówi Janusz Makar.

Godzina jazdy na lodowisku kosztuje 5 zł (bilet ulgowy) i 7 zł (bilet normalny). Można też wypożyczyć łyżwy. Za parę trzeba zapłacić 5 zł.

Lodowisko przy ul. Wyspiańskiego będzie czynne na pewno końca lutego przyszłego roku. Ten sezon będzie prawdopodobnie ostatnim, kiedy fani jazdy na łyżwach będą mogli korzystać z obiektu przy ul. Wyspiańskiego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Właścicielem lodowiska jest klub CWKS Resovia, który planuje na tych terenach budowę centrum Res-Vita. Obecne lodowisko w tej sytuacji zostanie zrównane z ziemią.

Co prawda, już poprzedni sezon miał być ostatnim, ale budowa Res-Vity wciąż się nie rozpoczęła. ROSiR z lodowiska korzysta na podstawie umowy użyczenia, jaką zawarł z klubem.

– Przez to, że żadne prace się nie zaczęły, otworzyliśmy kolejny sezon. Zapraszamy wszystkich. Widzimy, jaka jest pogoda, ale jesteśmy w stanie uruchomić sztuczne lodowisko – mówi dyrektor Makar.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama