Zdjęcie: Materiały prasowe

Prawie 27 mln zł zapłaci za działkę w Jasionce spółka EME Aero, powołana przez gigantów branży lotniczej Lufthansa Technik i MTU Aero Engines. Pod Rzeszowem wybuduje fabrykę, która będzie serwisowała silniki do samolotów pasażerskich Airbus 320neo oraz samolotów Bombadier C.

W piątek w Urzędzie Gminy w Trzebownisku odbyła się licytacja na sprzedaż ponad 16-hektarowej działki, która znajduje się około 500 metrów od lotniska w Jasionce naprzeciwko fabryki firmy Panattoni.

Chętnych do kupna działki było dwóch, a wśród nich spółka EME Aero, która już wcześniej zapowiadała, że do połowy marca podejmie decyzje, gdzie w Polsce ulokuje fabrykę serwisowania silników do samolotów pasażerskich. Wybór ostatecznie padł na Jasionkę. EME Aero wygrało piątkową licytację.

– Działkę sprzedamy za około 27 mln zł. Jest ona objęta planem zagospodarowania przestrzennego. Może być ona przeznaczona pod inwestycje przemysłowe. Bardzo się cieszymy, że działka została kupiona przez tak prestiżowego inwestora z branży lotniczej. Pieniądze ze sprzedaży gruntów przeznaczymy na rozwój infrastruktury w całej gminie – mówi Rzeszów News Sławomir Porada, zastępca wójta Trzebowniska. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

EME Aero zainwestuje w Jasionce ok. 150 mln euro. Fabryka ma powstać w 2020 roku. Początkowi zatrudni 200 osób, docelowo w firmie ma pracować nawet 800.

W fabryce rocznie będzie serwisowanych 400 silników, m.in. do samolotów pasażerskich Aibus 320neo oraz samolotów Bombadier C. Derrick Siebert, prezes spółki, twierdzi, że nowy zakład pod Rzeszowem będzie zapewniał obsługę techniczną dla zupełnie nowej generacji komercyjnych silników w Europie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama