Nagrywali na Rynku teledysk do musicalu „FAME – Sława [FOTO]

Zatańczyli na chodniku do rytmów z musicalu, nad którym intensywnie pracują. Klip muzyczny nagrywany w poniedziałek na rzeszowskim Rynku przez młodzież z Akademii Aktorskiej Artysta, będzie elementem multimedialnym wzbogacającym spektakl wystawiany w Teatrze im. W. Siemaszkowej.

 

– Aktorstwo, to nie zabawa, to bardzo trudny fach – przekonują aktorzy – adepci Akademii Aktorskiej Artysta nie tylko poprzez słowa śpiewanej przez siebie piosenki. Przygotowywany przez nich musical w całości udowadnia, że realizacja podobnego przedsięwzięcia, to prawdziwa sztuka i pełna zaangażowania praca całego zespołu.

„FAME – Sława”, bo taki jest tytuł tegorocznej realizacji Akademii, to historia młodych osób, które pełne pasji i miłości do wystąpień scenicznych, decydują się na edukację w szkole artystycznej. Obietnica sławy wydaje im się bardzo kusząca, ale w walce o sukces wygrywają tylko Ci najbardziej wytrwali. To kultowy broadwayowski tytuł, wystawiany przez największe teatry na całym świecie, mający także swoje filmowe wersje.

Kształtowanie umiejętności aktorskich trwa od września, ale praca stricte na materiale scenariuszowym, to okres przypadający na drugi semestr roku szkolnego. Przygotowanie taneczne, wokalne oraz aktorskie zajmuje tylko kilka miesięcy, tym większą pracowitością i zdyscyplinowaniem uczestnictwa w zajęciach muszą wykazać się młodzi artyści.

Historia wyśpiewana i wytańczona na scenie, choć do naszych realiów została przeniesiona z gruntu szkoły amerykańskiej, w swojej widowiskowości w niczym nie odbiega od zaoceanicznego świata.

Na scenie wystąpi blisko 100 wykonawców, a dzięki współpracy z Wydziałem Jazzu i muzyki rozrywkowej Uniwersytetu Rzeszowskiego, towarzyszyć im będzie kilkuosobowy chór studentów. Scenografia wzbogacona zostanie o elementy multimedialne, a swoje miejsce na scenie znajdzie nawet samochód.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Akademia Aktorska Artysta działa w Rzeszowie już ponad dwa lata. Na swoim koncie ma film pełnometrażowy, nagrania krótkometrażowe, spektakle dramatyczne oraz musical, którego czterokrotne odtworzenie, za każdym razem gromadziło pełną widownię Teatru Siemaszkowej.

W tym roku przewidzianych jest sześć spektakli: 23 czerwca (godz. 18:00, spektakl zamknięty, brak możliwości rezerwacji miejsc), 24 czerwca (godz. 18:00, brak wolnych miejsc) 25  czerwca (godz. 15:00 i 18:00, możliwość rezerwacji miejsc) 26 czerwca (godz. 11:00 oraz 15:00, możliwość rezerwacji miejsc).

Musical skierowany jest do widzów od 8. roku życia, trwa  około 2,5 godziny. Rezerwacje wejściówek: biuro@akademiaartysta.pl. Cena: 10 zł. Szczegóły na www.akademiaartysta.pl. Całkowity dochód przeznaczony jest na działalność charytatywną – Lions Club Rzeszów.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama