Zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

5 zapalników oraz dwie bomby lotnicze z czasów drugiej wojny światowej znaleziono we wtorek w Krasnem niedaleko Rzeszowa. 

Jak poinformowała asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik rzeszowskiej policji, we wtorek, 18 kwietnia, ok. godz. 18:00, do komendy miejskiej zadzwonił mieszkaniec Krasnego, który w czasie prac polowych na swojej działce odnalazł niewybuchy. 

Funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego określili niebezpieczne znalezisko jako niewybuchy pochodzące z czasów II wojny światowej. – W sumie wykopano 5 zapalników oraz dwie bomby lotnicze typu A do 5 kg – informuje Magdalena Żuk.

O znalezisku powiadomiono saperów z 21. Batalionu Wojska Polskiego w Rzeszowie, którzy w środę rano zabezpieczyli niewybuchy i wywieźli je do neutralizacji.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W przypadku znalezienia niewybuchu natychmiast powiadamiajcie policję.

– Nie należy dotykać, czy przenosić niewybuchu w inne miejsce. Ważne jest również to, aby do czasu przybycia właściwych służb, zabezpieczyć miejsce znaleziska i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo – przypomina policja.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama