Reklama

– Jestem przekonany, że z tej szkoły wyjdą ludzie, którzy będą zajmować ważne stanowiska w mieście – mówił Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, podczas wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego.

[Not a valid template]

 

Główne uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego na Podkarpaciu odbyły się w nowym Zespole Szkół nr 7 w Rzeszowie przy ul. Błogosławionej Karoliny na os. Franciszka Kotuli. W szkole podstawowej i gimnazjum naukę rozpoczęło ok. 300 uczniów.

W uroczystości brały udziały władze Rzeszowa, województwa podkarpackiego, politycy, przedstawiciele służb mundurowych.

Dzieci, młodzież i rodziców w murach szkolnych witali uczniowie ubrani jak Pan Tadeusz i Zosia z epopei Adama Mickiewicza.

– Jestem przekonany, że z tej szkoły wyjdą ludzie, którzy będą zajmować ważne stanowiska w mieście. Liczna obecność rodziców jest wyrazem troski o nowe pokolenia – mówił Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Małgorzata Chomycz-Śmigielska, wojewoda podkarpacki, podkreślała że nowy rok szkolny odbywa się pod hasłem otwartej szkoły, czyli takiej, w której jest przestrzeń do zdobywania wiedzy, wykorzystywania jej i rozwijania zdolności dla wszystkich, także niepełnosprawnych uczniów.

Będzie najlepsza?

– Rzucam na szalę swoją wiedzę, doświadczenie i uczniów. Z całą odpowiedzialnością zapewniam, że będzie to nie tylko najnowocześniejsza, ale i najlepsza szkoła w Rzeszowie – mówił Grażyna Lachcik, dyrektor Zespołu Szkół nr 7.

Uczniowie i ich rodzice są podekscytowani rozpoczęciem roku szkolnego w nowej placówce.

– To szkoła marzeń. Szczególnie podoba mi się sala fitness. Z chęcią będę się tu uczyć – dzieliła się wrażeniami 13-letnia Gabriela, rozpoczynająca I klasę gimnazjum. Rodzicie mieli obawy, czy budowę szkoły uda się zakończyć na czas.

– Widać, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik – opowiadała 33-letnia Ewa, mama pierwszoklasisty.

– Jeśli intelektualne zaplecze będzie w połowie tak dobre, jak infrastruktura, to nie będę mieć żadnych zastrzeżeń, ale trudno oceniać przed rozpoczęciem nauki. Kadra wygląda na doświadczoną, więc powinno być dobrze – dodał 34-letni Marcin, ojciec chłopca.

Uroczystej inauguracji roku szkolnego towarzyszyła także część artystyczna. Uczniowie zaprezentowali pokazy taneczne. Można było także zwiedzić nową szkołę.

Na Podkarpaciu rok szkolny rozpoczęło ok. 300 tys. uczniów, w samym Rzeszowie ponad 31 tys. W stolicy Podkarpacia jest 25 szkół podstawowych, 16 gimnazjów i 23 szkoły ponadgimanzjalne.

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama