Od piątku remont Placu Śreniawitów. Będą objazdy i zmiany w trasach autobusów

0

Przez tydzień Plac Śreniawitów w Rzeszowie będzie wyłączony z ruchu. Aby przejechać przez centrum, trzeba będzie korzystać z objazdów. Urzędnicy apelują do kierowców, by przesiedli się z samochodów do autobusów. 

 

Remont Placu Śreniawitów rozpocznie się już w ten piątek (27 kwietnia) o godz. 18:00. To jedno z najważniejszych skrzyżowań w mieście z ruchu będzie wyłączone do 4 maja do godz. 5:00.

– Wybraliśmy taki okres, bo wtedy ruch jest najmniejszy, a uciążliwości, które  pojawią się w wyniku zamknięcia Placu, powinny być jak najmniej odczuwalne – przekonuje Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

Przez tydzień firma Eurovia zajmie się frezowaniem starej nawierzchni i nakładaniem nowej nawierzchni asfaltowej wzmocnionej o tzw. geosiatkę. To ma sprawić, że z Placu Śreniawitów znikną koleiny. 

W czasie modernizacji Placu miasto zajmie się także przebudową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu. Zostaną założone pętle indukcyjne, wymienione sterowniki, okablowania, latarnie. – Proces przebudowy sygnalizacji świetlnych w Rzeszowie trwa od kilku tygodni. Ta na Placu Śreniawitów będzie 41. przebudowywaną sygnalizacją – wyjaśnia Ustrobiński.

Przebudowa Placu Śreniawitów i wyłączenie jej z ruchu na kilka dni oznacza objazdy. Te Miejski Zarząd Dróg i Zarząd Transportu Miejskiego przygotował w porozumieniu z firmą wykonującą remont i policją.

Dla samochodów osobowych, które w dniach 27 kwietnia – 4 maja będą chciały przejechać przez centrum został przygotowany objazd od strony al. Cieplińskiego ulicami Mochnackiego, Hoffmanowej, Unii Lubelskiej, Dąbrowskiego, Zofii Chrzanowskiej, Hetmańską.

Z kolei od ul. Hetmańskiej pojedziemy ulicami: Zofii Chrzanowskiej, Dąbrowskiego, Unii Lubelskiej, Hoffmanowej, Mochnackiego, Cieplińskiego. Objazd od ul. Kilara będzie ulicami Podpromie, Lenartowicza, Chodkiewicza. Natomiast od ul. Hetmańskiej ulicami Chodkiewicza, Lenartowicza, Podpromie, Kilara.

W związku z wprowadzonymi objazdami zostaną też zmienione trasy miejskich autobusów. I tak linie 0A, 0B, 3, 11, 15, 18, 28, 30,36, 38,59 i N1 dojadą do przystanku „Dąbrowskiego park”, a następnie objazdem przez Unii Lubelskiej, Hoffmanowej, Mochnackiego do Cieplińskiego i dalej trasą bez zmian.

Z kolei linia 39 dojedzie do przystanku „Dąbrowskiego pawilony”, następnie pojedzie objazdem przez ul. Chrzanowskiej, Hetmańską, Kilara i dalej trasą bez zmian. Linie 2 i 42 dojadą do przystanku „Kilara” trasą bez zmian. Następnie objazdem przez Hetmańską, Chrzanowskiej, Dąbrowskiego, Unii Lubelskiej, Hoffmanowej, Mochnackiego do Cieplińskiego i dalej trasą bez zmian.

Linie 8, 26, 34 dojadą do przystanku „Hetmańska ZS Mech.”, następnie pojadą objazdem przez ulice Chrzanowskiej, Dąbrowskiego, Unii Lubelskiej, Hoffmanowej, Mochnackiego, do Cieplińskiego i trasą dalej bez zmian.

Linie 5, 6, 7, 12, 13, 37 i N3 pojadą trasami bez zmian z racji tego, iż do ruchu podczas remontu dopuszczono tylko te autobusy. Z kolei dla linii 8, 26, 34, 39 zostanie na ul. Chrzanowskiej w kursach do ul. Dąbrowskiego ustawiony  przystanek dodatkowy.

W trakcie remontu Placu Śreniawitów zostaną także z użytkowania wyłączone dwa przystanki na ul. Lisa-Kuli: przy galerii oraz przy rondzie. Najbliższy przystanek będzie znajdował się przy ul. Mochnackiego.

– Na każdym przystanku znajdzie się informacja, czy jest on czynny czy nie i gdzie znajduje się najbliższy przystanek – tłumaczy Ustrobiński.

Z kolei Anna Kowalska, dyrektor ZTM, apeluje do mieszkańców, aby w czasie remontu najlepiej nie korzystali z własnych samochodów, a z miejskiej komunikacji.

Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcie: Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama