Źródło: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Oszuści wykorzystują epidemię legionelli w Rzeszowie. – Od mieszkańców próbują wyłudzać ich dane osobowe – ostrzega policja. 

Epidemia legionelli w Rzeszowie wybuchła 17 sierpnia. Do akcji wkroczyli oszuści. – Wykorzystując strach wywołany falą zakażeń i podając się m.in. za pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznej, próbują wyłudzić od nas dane osobowe – ostrzega policja.

Jak poinformowała asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, jej funkcjonariusze w ostatnich dniach otrzymali kilka sygnałów o przestępcach przedstawiających się za pracowników sanepidu.

– Pod pretekstem przeprowadzenia badań w kierunku ewentualnego zakażenia legionellą, usiłują wyłudzić od nas dane osobowe – imię, nazwisko, PESEL, adres zameldowania, numer telefonu – twierdzi Magdalena Żuk. 

Policja przypomina, że dane osobowe są szczególnie wrażliwe i należy je chronić. Gdy dzwoni do nas nieznajoma osoba, pod żadnym pozorem nie podawajcie swoich danych, nie przeprowadzajcie żadnych transakcji finansowych.

Advertisement

– Nie otwierajmy żadnego linka i nie pobierajmy żadnych załączników – apelują policjanci. Naszą czujność powinny wzbudzić także „oferty” dezynfekcji wody. Przed wpuszczeniem do domu obcych, sprawdźmy kim są, po co przyszli i jaką instytucje reprezentują.

– Niestety, otwierając drzwi rzekomemu pracownikowi spółdzielni mieszkaniowej lub wodociągów, możemy zaprosić do siebie złodzieja – ostrzegają funkcjonariusze. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama