Reklama

Około 100 osób wzięło udział w pierwszych w Polsce warsztatach tanecznych na rolkach. Odbyły się one w piątek w Rzeszowie pod Mostem Zamkowym.

– Jak na pierwszy raz, to mogę powiedzieć, że wszystko bardzo sprawnie przebiegało – mówi Konrad Tomaka z rzeszowskiej szkoły rolkowej „Wodzu”, która zorganizowała warsztaty.

Warsztaty rozpoczęły się o godz. 19:00 i trwały trzy godziny. Wzięli w nich udział dzieci, młodzież i dorośli. Niektórzy specjalnie się poprzebierali. Warsztaty prowadzone przez instruktorów „Wodzu” zaczęły się od podstawowych kroków tanecznych na rolkach.

Potem uczestnicy warsztaty stworzyli tzw. ciuchcię, a w środku odbywał się pokaz topowych zawodniczek rzeszowskiej szkoły – sióstr Czapli i Andżeliki Prucnal. Były też konkursy, kto zrobi najwięcej obrotów, jazdy na jednym i dwóch kółkach. Wybierano również miss i mistera warsztatów.

Były także zawody rolkowe dziewczyny kontra chłopaki. – Chcielibyśmy warsztaty organizować raz w miesiącu. Myślę, że kolejne odbędą się pod koniec wakacji lub na początku września. Warsztaty są okazją do tego, by ludzie jeżdżący na rolkach poznali się, zawiązywali grupy i razem jeździli – dodaje Konrad Tomaka.

O fenomenie jazdy na rolkach w Rzeszowie czytaj TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama