Piłkarze Szachtara Donieck na lotnisku w Jasionce. Po meczu Ligi Mistrzów [FOTO]

Zawodnicy ukraińskiego Szachtara Donieck we wtorek (6 września) pojawili się na lotnisku w Jasionce. Takich wizyt będzie więcej.

 

Zdjęcia: Waldemar Mazgaj / Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka 

Szachtar Donieck, jeden z najpotężniejszych klubów piłkarskich na Ukrainie, jest uczestnikiem tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Z uwagi na trwającą wojnę na Ukrainie, piłkarze Szachtara swoje mecze domowe będą rozgrywać w Warszawie. Tam będą gościć niemiecki RB Lipsk, hiszpański Real Madryt i szkocki Celtic Glasgow. 

Zawodnicy Szachtara w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów zagrali na wyjeździe z RB Lipsk. We wtorkowym meczu okazali się lepsi od niemieckiej drużyny, pokonali ją aż 1-4. Jak w środę pochwalił się Port Lotniczy w Jasionce, piłkarze Szachtara, lecąc do Lipska, skorzystali z podrzeszowskiego lotniska. Jasionka przyjęła ekipę z Doniecka także w drodze powrotnej.  

Advertisement

Boeing 737-75, którym lecieli gracze Szachtara, był pomalowany w barwach klubowych. Maszyna należy do SkyUp Airlines. Pojawienie się jej w Jasionce, jak twierdzi port, wzbudziło ogromne zainteresowanie fanów lotnictwa. – Wiemy, że to nie ostatnia wizyta Szachtara w naszym porcie – zapowiada Waldemar Mazgaj, rzecznik lotniska w Jasionce.

Szachtar jest 13-krotnym mistrzem Ukrainy, w 2009 r. zdobył Puchar UEFA. Piłkarze są warci 80 mln euro, największą gwiazdą zespołu jest napastnik Mychajło Mudryk (wart 15 mln). Do gwiazd zespołu należą też inni gracze z Ukrainy – obrońca Mykola Matwienko, bramkarz Anatolij Trubin, pomocnik Taras Stepanenko oraz napastnik Lassina Traore. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama