Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

18 lat treningów, liczne osiągnięcia sportowe i niespełna dwuletnia służba w policji – tak wygląda w wielkim skrócie życie dwóch rzeszowskich policjantów Kamila i Krystiana Kłeczków, których we wrześniu zobaczymy na antenie TVN w programie „Mam Talent!”.

Są bliźniakami. Mają 25 lat. Pracują w policji i od 18 lat trenują akrobatykę sportową. O kim mowa? O starszych posterunkowych Krystianie i Kamilu Kłeczkach, których we wrześniu zobaczymy w programie „Mam Talent” emitowanym na antenie TVN.

Ale zacznijmy od początku. Gdy Kamil i Krystian mieli 7 lat chcieli trenować piłkę nożną, ale ich mama miała nieco inne plany na rozwój sportowy synów i zaprowadziła ich na trening akrobatyczny, gdzie spotkali  – Małgorzatę Bilską i Jolantę Brud, które pokazały im piękno akrobatyki sportowej.

Przez pierwsze 4 lata bliźniacy zajmowali się akrobatyką na planszy. Później zmienili dyscyplinę na  skoki na trampolinie. Tym sposobem z tym sportem są już związani 18 lat, a niemalże codzienne treningi zaowocowały sporymi osiągnięciami.

Kamil i Krystian są wielokrotnymi mistrzami Polski w skokach synchronicznych i indywidualnych, zdobywcami 5. miejsca podczas Pucharu Świata w Hiszpanii oraz uczestnikami Mistrzostw Europy.

Dlaczego więc zostali policjantami, a nie zawodowymi sportowcami?

– Docelowo chcieliśmy się ustabilizować finansowo i życiowo, dlatego podjęliśmy pracę w policji, która podobnie jak trenowanie skoków na trampolinie, daje nam adrenalinę przez cale życie – mówi Krystian Kłeczek.

– W planach jednak mamy bycie trenerem, czy instruktorem, ale hobbystycznie, by cały czas rozwijać swoje pasje – dodaje.

Krystian zaznacza, że w dyscyplinie sportowej, którą uprawia wraz z bratem, potrzebne są niemalże codzienne treningi, które trwają 2 godziny.  Nie koliduje jednak zbytnio to z ich pracą zawodową.

– Przełożeni są nam bardzo przychylni i często idą nam na rękę, abyśmy mogli rozwijać swoje umiejętności sportowe – zapewnia Krystian.

Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Bracia w policji pracują od 2016 roku. Krystian trafił do niej w marcu, a Kamil trzy miesiące później – w czerwcu. Pierwszy z nich pełni służbę w Oddziale Prewencji Policji, drugi natomiast w komisariacie w Sokołowie Małopolskim.

Czy powinno dziwić, że bracia-bliźniacy mają te same pasje i ten sam zawód? Niekoniecznie, bo jak twierdzi Krystian, zawsze byli razem. Jedynie na studiach na Politechnice Rzeszowskiej skończyli różne kierunki – jeden informatykę, drugi elektromechanikę.

– Zawsze jesteśmy razem, ale dzięki temu jesteśmy lepsi, bo co dwie głowy to nie jedna. To nam zawsze pomagało zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym – mówi Krystian.

A skąd w takim razie pomysł na udział w talent show? – Chcemy pokazać, że rzeszowscy policjanci to też ciekawe osobowości, które potrafią robić rożne ciekawe i szalone rzeczy – mówi Krystian.

Policjant nie chce zdradzać  jeszcze szczegółów dotyczących castingu do programu „Mam Talent”, tłumacząc, że to będzie niespodzianka. Rzeszów News powiedział jednak, że emisja castingów do „Mam talent” rozpocznie się 9 września. Nie wiadomo jeszcze, w którym odcinku wystąpią rzeszowscy policjanci.

Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.