Reklama

Na gorącym uczynku policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się do kościoła w Rzeszowie. Sprawca pokaleczył się podczas włamania.

Policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do kościoła przy ulicy Dąbrowskiego. Z zawiadomienia wynikało, że sprawca przebywa jeszcze w kościele. Wewnątrz budynku zatrzymał go interweniujący policyjny patrol.

37-letni mężczyzna wszedł do kościoła poprzez wybitą szybę w drzwiach. Usiłował ukraść pieniądze z jednej ze skarbonek. Gdy zorientował się, że został zauważony, próbował uciec.

Włamywacz uszkodził jednak boczne drzwi wyjściowe i drzwi do zakrystii, które chciał otworzyć. Policjanci zatrzymali go wewnątrz kościoła. Okazało się, że mężczyźnie potrzebna jest pomoc lekarska. Wybijając szybę i przeciskając się przez otwór pokaleczył się. Po zaopatrzeniu medycznym trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci zabezpieczyli ślady działalności intruza. Z kościoła nic nie zginęło.

Spowodowane przez 37-latka straty zostały wstępnie oszacowane na niemal 2,5 tys. złotych. Policjanci przesłuchali go i przedstawili mu zarzut usiłowania włamania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Wpadłem na świetna stronke ostatnio buszując po necie:
    – r.xyz1.pl/r/w3darmowka
    dzięki której można doładować fona za darmo. Wystarczy wejść wypełnić wszystkie pola a po chwili dostajemy doładowani. Promocja limitowana

Comments are closed.