Reklama

Fatalny wtorkowy poranek w Rzeszowie. W dwóch wypadkach ranni zostali rowerzyści. Jeden w nieprzytomnym stanie trafił do szpitala.

Ok. godz. 9:20 do wypadku doszło na al. Rejtana przy wyjeździe z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

„W wypadku brały udział dwa auta osobowe i rowerzysta. Rowerzysta wtargnął na przejście. Kierowca próbował odbić na drugi pas, uderzając w auto, niestety, potrącił jednak rowerzystę, który trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami. Na wypadek wpływ miała też pogoda” – napisał do Rzeszów News pan Maciej, który poinformował nas o wypadku i przesłał zdjęcia.

„Cała Rejtana sparaliżowana” – napisał inny nasz Czytelnik pan Jacek.

Policjanci ustalili, że 30-letni mieszkaniec Rzeszowa, kierowca hondy, jechał od ul. Lwowskiej. W tym samym kierunku jechało także renault megane, którym kierował 75-letni mężczyzna. Samochody jechały prawym pasem.

Na wysokości uniwersytetu na przejście dla pieszych z przejazdem dla rowerów, z lewej strony wjechał rowerzysta, który uderzył w bok hondy. W tym momencie w tył hondy uderzył kierujący renault. Rowerzysta przeleciał przez samochód i uderzył o jezdnię. Rowerzysta nieprzytomny, z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Kierowcy samochodów byli trzeźwi. Na miejscu pracowali policjanci, którzy zabezpieczali ślady niezbędne do ustalenia szczegółowych okoliczności i przyczyn wypadku. W miejscu wypadku ulica Rejtana, w kierunku skrzyżowania z ulicą Kopisto, była całkowicie zablokowana.

Utrudnienia w ruchu trwały do godz. 13:00. Policjanci kierowali ruch na ulice boczne.

O innym wypadku z udziałem rowerzysty poinformowała nas pani Elżbieta. „Potrącenie rowerzysty na przejściu przy cmentarzu (Pobitno) na wyjeździe z obwodnicy od S19. Korek chyba już do Załęża. Ruch puszczany jedną nitka dla wjazdu na obwodnicę” – napisała nasza Czytelniczka.

Wypadek przy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego wydarzył się przed godz. 8:00. Kobieta, która kierowała roverem, potrąciła przejeżdżającą przez przejście dla pieszych rowerzystkę. Na drodze nie ma już utrudnień.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama