Zdjęcie: Pixabay

Do 10 lat więzienia grozi Markowi G., lekarzowi szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Rzeszowie, który został zatrzymany przez policjantów z wydziału do walki z korupcją. Lekarza aresztowano na trzy miesiące.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie, ale udziela bardzo lakonicznych informacji. Ewa Romankiewicz, rzecznik PO, potwierdza, że w poniedziałek policjanci z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali na terenie szpitala MSWiA przy ul. Krakowskiej jednego z lekarzy oraz jeszcze jedną osobę.

Według naszych nieoficjalnych informacji zatrzymany lekarz to Marek G., psychiatra z Poradni Zdrowia Psychicznego szpitala MSWiA w Rzeszowie. Drugą osobą jest kobieta, która pracowała jako rejestratorka w prywatnej przychodni na ul. Kolejowej, gdzie Marek G. także przyjmował pacjentów. 

– Przedstawiono im 97 zarzutów korupcyjnych połączonych z poświadczeniem nieprawdy w dokumentacji medycznej. Ta druga osoba współdziałała z zatrzymanym lekarzem. Śledztwo jest rozwojowe, nie wykluczamy, że te same osoby usłyszą kolejne zarzuty, dlatego żadnych szczegółów na temat śledztwa nie możemy na tym etapie podać – zastrzega prokurator Ewa Romankiewicz.

We wtorek prokuratura wysłała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych osób na trzy miesiące. – Wniosek został pozytywnie rozpoznany. Podejrzani będą przebywali w areszcie do 31 grudnia br. – dodaje sędzia Alicja Kuroń z rzeszowskiego SR.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wiadomo, że śledztwo prowadzone przez prokuraturę i policję jest na początkowe etapie. Lekarz i rejestratorka to pierwsi podejrzani w sprawie. W środę chcieliśmy porozmawiać z kierownictwem rzeszowskiego szpitala MSWiA, ale odesłano nas do centrali resortu. Stamtąd nie doczekaliśmy się odpowiedzi.

Do sprawy wrócimy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama