Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News
Reklama

Pretendowała do miana premiery sezonu 2016/2017, ale rozmach przedsięwzięcia spowodował, że „Balladę o mieście R” zobaczymy nie w najbliższą sobotę (14 stycznia), a dopiero 9 września.

Iwona Jera, reżyserka spektaklu „Ballada o mieście R”, w napisanym liście tłumaczy, że w trakcie prac nad sztuką zrodził się projekt, który zakłada prace przy spektaklu  ponad 60 osób (aż 45 pojawi się na scenie) w tym chóru, na który składają się mieszkańcy Rzeszowa i okolic.

„Podczas kolejnych prób i spotkań z aktorami i twórcami pojawiały się wizje, pomysły, warte podjęcia, gdyż istotnie wpłynęłyby na artystyczny wyraz przedstawienia. Charakter spektaklu wymaga metody kreacji zbiorowej, pracy, w którą zaangażowani są wszyscy, a to wymaga czasu” – pisze Iwona Jera.

Dalej czytamy: „W pracy twórczej czerpie się ze wszelkich inspiracji, a te pojawiają się w różnym czasie. Często inspirują współtwórcy i z takich inspiracji należy korzystać, by finalnie przedstawienie miało również charakter osobisty dla każdego zaangażowanego w jego powstanie”.

Reżyserka zapewnia również, że z nawiązanej współpracy zarówno z aktorami, jak i mieszkańcami Rzeszowa i okolic chce skorzystać jak najwięcej, aby efekt końcowy był zachwycający, a to jak sama podkreśla, „wymaga czasu”.

Na argumentację i prośbę Iwony Jery przystał również Jan Nowara, dyrektor Teatru im Wandy Siemaszkowej, co dla reżyserki okazało się dużą satysfakcją oraz zaowocowało wspólną decyzją o przesunięciu premiery na wrzesień.

Widzowie, którzy już zakupili bilety na spektakl, powinny skontaktować się z  Działem Sprzedaży i Marketingu „Siemaszki”: tel. 17 853 20 01, e-mail: bilety@teatr-rzeszow.pl, gdyż bilety można zwrócić lub wymienić.

Jest też dobra wiadomość dla tych, którzy mimo wszystko chcą spędzić wieczór w teatrze. Będąc jeszcze w karnawałowej atmosferze można zobaczyć w sobotę (14 stycznia) spektakl „Festiwale, festiwale” w reż. Sławomira Gaudyna. Będzie to okazja, aby usłyszeć szanty, piosenki biesiadne, żołnierskie, poetyckie, romantyczne, a nawet ludowe, bo spektakl zakłada przegląd największych festiwali rodzimej i światowej sceny rozrywkowej minionych lat.

„Daj się uwieść klimatom Opola, Sopotu, Zielonej Góry, San Remo i… Eurowizji!
Zapraszamy na sentymentalną podróż szlakiem szaf grających – od morza aż po górskie szczyty! Szampańska zabawa gwarantowana!” – piszą o spektaklu jego twórcy.

Bilety w cenie 30/40 zł można kupić w kasie kina.

W związku z przesunięciem premiery spektaklu „Ballada o mieście R” pojawią się również zmiany w repertuarze:  w piątek (13 stycznia) o godz. 19:00 i w sobotę (14 stycznia) o godz.19:00 na Dużej Scenie można zobaczyć spektakl „Festiwale, festiwale”, zaś w niedzielę (15 stycznia), wtorek (17 stycznia), środę (18 stycznia) i czwartek (19 stycznia) o godzinie 19:00 będzie można zobaczyć kultowe  „Szalone nożyczki” w reżyserii Marcina Sławińskiego.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: