Z powodu małego zainteresowania pasażerów, Przewozy Regionalne od 1 lipca likwidują dwa pociągi z Rzeszowa: do Boguchwały i Zamościa. W zamian od października będą do Gorlic.

Decyzję o likwidacji pociągów do Boguchwały (odjazd o 7:37, kursuje od poniedziałku do piątku) oraz powrotnego (odjazd o 7:57) a także do Zamościa Wschód (odjazd o 7:13) i powrotnego (odjazd o 18:43) podjął 7 czerwca zarząd województwa podkarpackiego, który jest organizatorem połączeń regionalnych.

W przypadku połączenia Rzeszów – Zamość, od 2 lipca pociąg ten będzie kursował tylko w niedziele. – Likwidacja codziennych kursów do Boguchwały i Zamościa jest spowodowana małą liczbą pasażerów.

– Od 12 czerwca zmienił się rozkład jazdy. Pociąg z Zamościa przyjeżdża do Rzeszowa zbyt późno [o 23:39 – red.]. Dla pasażerów to nie jest dobra pora – tłumaczy Krzysztof Pawlak z Podkarpackiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Szczególnie, że Przewozom Regionalnym pasażerów z Zamościa zabiera pociąg, należący do spółki PKP Intercity, który przyjeżdża wcześniej. Ten pociąg do końca wakacji będzie codziennie kursował. Od 1 września tylko w weekendy.

Na miejsce likwidowanych pociągów przez PR, spółka od 1 października uruchomi nowe połączenia z Rzeszowa do Gorlic. – To będą połączenia weekendowe z myślą o studentach i młodzieży szkolnej – dodaje Krzysztof Pawlak.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama