Reklama

Rzeszowska drużyna futbolu amerykańskiego Rockets wygrała I Memoriał Ryszarda Szaro. Niedzielna impreza na stadionie Resovii cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.

[Not a valid template]

 

Warto było przyjść na stadion Resovii. „American Sunday”, bo tak nazywała się impreza, przyciągnęła w niedzielę na stadion Resovii rodziny z dziećmi. Trybuna była zapełniona, pogoda idealna, zawodnicy mieli bardzo dobre warunki do gry.

Podczas I Memoriału Ryszarda Szaro, niedawno zmarłego, a pochodzącego z Rzeszowa, pierwszego Polaka, który grał w zawodowej amerykańskiej lidze NFL, wystąpiły trzy drużyny z Podkarpacia, grające na co dzień w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego „ósemek”: Rzeszów Rockets, Aviators Mielec i Przemyśl Bears.

Mecz rozgrywano w systemie po ośmiu zawodników, cztery kwarty po sześć minut. W pierwszym spotkaniu rzeszowskie „Rakiety” zmierzyły się z Aviators. Lepsi okazali się gospodarze. Wygrali 42:6. W drugim meczu mielczanie zagrali z przemyskimi „Misiami”. Lepsi byli ci drudzy. „Misie” wygrały 38:0.

W trzecim meczu drużyna Rockets wygrała z Przemyśl Bears 34:22 i to „Rakiety” okazały się najlepsze w I Memoriale Ryszarda Szaro, za co otrzymały okolicznościowy puchar.

Najlepszym graczem zawodów został uznany Jakub Chlebica z Rzeszów Rockets, który występował z numerem 80. Jakub w nagrodę otrzymał 500 zł.

Rzeszów chce czegoś nowego

Z przebiegu całej imprezy, której towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci, konkursy, są bardzo zadowoleni organizatorzy.

– Na początku mieliśmy mieszane uczucia. Nie wiedzieliśmy, czy publiczność dopisze. Okazało się, że odnieśliśmy bardzo duży sukces organizacyjny. Chyba w Rzeszowie ludzie takich imprez potrzebują, chcą czegoś nowego – mówi Robert Chudy z Rzeszów Rockets.

Publiczność nie tylko dopisała na niedzielnej imprezie, ale również żywo reagowała na każde zagranie zawodników. Organizatorzy zapewniają, że będą organizować kolejne edycje Memoriału Ryszarda Szaro.

– Chcielibyśmy, aby w zawodach brało udział więcej drużyn z innych miast. Mamy też kontakty z drużynami ze Słowacji i Ukrainy. Nie wykluczone więc, że kolejna edycja Memoriału będzie miała międzynarodowy wymiar – zapowiada Robert Chudy.

Puchar, który otrzymały „Rakiety”, będzie przechodni. W następnych latach będzie trafiał do zwycięzców kolejnych edycji Memoriału.

Imprezie “American Sunday” patronował Rzeszów News.

Futbol amerykański w Polsce jest coraz bardziej popularny. W Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego na różnych szczeblach rozgrywek występuje ponad 70 drużyn, na Podkarpaciu jest ich kilka. Rzeszów Rockets utworzono we wrześniu ub. r. „Rakiety” reprezentuje ok. 40 zawodników.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: