Zdjęcie: KWP Rzeszów
Reklama

Zarzuty pobicia na tle narodowościowym usłyszało pięciu mieszkańców Rzeszowa, którzy w miniony weekend pobili trzech studentów z Ukrainy.

Do zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 3:00 w nocy w pobliżu klubu studenckiego „Pod Palmą” przy ul. Cichej.  Pięciu mężczyzn w wieku 19 i 20 lat zaczepiło wracających do akademika trzech ukraińskich studentów. Zaczęło się od tekstu: „Skąd jesteście?”.

– Potem sprawcy zapytali studentów, czy Lwów jest polski, czy ukraiński. Gdy studenci odpowiedzieli, że ukraiński, to dowiedzieli się, że są banderowcami i zostali pobici. Studenci trafili do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – mówi Piotr Pawlik, wiceszef Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszowa.

Policja o zdarzeniu została poinformowana przez recepcjonistkę akademika, przy którym doszło do pobicia ukraińskich studentów. Policjanci zatrzymali pięciu sprawców pobicia. – Pomógł nam również zapis z monitoringu – twierdzi Adam Szeląg, rzecznik policji w Rzeszowie.

Sprawcami pobicia okazali się mieszkańcy Rzeszowa. W poniedziałek cała piątka została doprowadzona do prokuratury.

– Mężczyznom przedstawiliśmy zarzuty pobicia na tle narodowościowym. Przyznali się do winy. Grozi im kara do pięciu lat więzienia – dodaje prokurator Pawlik. Wobec podejrzanych prokuratura zastosowała dozory policyjne. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.