Fot. Marcin Kobiałka / Rzeszów News. Na zdjęciu Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa, wraz z makietą basenu przy ul. Matuszczaka
Reklama

25 mln zł będzie kosztowała modernizacja basenu przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie. Obiekt ma być gotowy na koniec 2019 roku.

W poniedziałek władze Rzeszowa zaprezentowały makietę basenu, jak będzie on wyglądał po przebudowie. – Do istniejącego obiektu od ulicy Matuszczaka zostanie dobudowany nowy budynek, w którym znajdzie się ośrodek przygotowań olimpijskich dla skoczków do wody – zapowiada Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa. 

Inwestycja o wartości 25 mln zł będzie dofinansowana z pieniędzy Polskiego Związku Pływackiego, który dołoży 12 mln zł na budowę wspomnianego ośrodka.

– Mamy nadzieję, że inwestycja zostanie zakończona na koniec 2019 roku. Taka też jest umowa z wykonawcą. Basen będzie służył nie tylko skoczkom, ale również wszystkim mieszkańcom Rzeszowa – twierdzi wiceprezydent Ustrobiński. 

Krytą pływalnię przy ulicy Matuszczaka zmodernizuje firma Karpat-Bud z Głogowa Małopolskiego, z którą miasto podpisało umowę w czerwcu br. Basen po przebudowie będzie miał 29 m długości i 25 m szerokości, niecka ma mieć od 1,8 m do 5 m głębokości. 

Na pływalni powstaną nowe wieże o wysokości 5 m, 7,5 m i 10 m i trampoliny o wysokości 1 m i 3 m, po obu stronach będzie siedem wież dla sędziów. Skoczkowie będą też korzystać z sali gimnastycznej. Na terenie pływalni ma być również siłownia.

Fot. Marcin Kobiałka / Rzeszów News

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

10 KOMENTARZE

  1. No w końcu coś ruszyło z tym basenem. Na ROSIR w tygodniu akademickim brak wolnych wejść. Przynajmniej będzie alternatywa.

  2. Kretynko ,to źle że miasto przedstawiło makietę inwestycji – dla co niektórych na mózg się już rzuciło ,wszystko im się kojarzy z wyborami. Gdyby to było po wyborach co co byś napisała ?!!!!

  3. Na koniec tej żałosnej kadencji pozostały tylko papierowe makiety, animacje i co tygodniowe ,,jasełka,, na osiedlowych spotkaniach.Co ciekawe na spotkania przychodzą tylko koledzy partyjni i ściągani na siłę dyrektorzy,pracownicy ratusza,dyrektorzy szkół ,przedszkoli i straż miejska.Młodzi zamiast do szkoły będzie się wozić autobusami MPK po Rzeszowie za darmo.To chyba nie jest najlepszy pomysł chyba że to pomysł Schetyny.To już emerytom i rencistom ulżyć i zwolnic ich z opłat a młodzi niech chodzą na nogach albo niech płaca 1 zł za przejazd.

  4. Darmowe bilety, zapowiedzi nowych parków a teraz jeszcze to.

    Daj Boże co roku wybory. Pewnie strach zajrzał w oczy że nie wybiorą ze stołka zrzucą a nic innego się nie potrafi prócz rządzenia?

Comments are closed.