Fot. Marcin Kobiałka / Rzeszów News. Na zdjęciu Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa, wraz z makietą basenu przy ul. Matuszczaka

25 mln zł będzie kosztowała modernizacja basenu przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie. Obiekt ma być gotowy na koniec 2019 roku.

W poniedziałek władze Rzeszowa zaprezentowały makietę basenu, jak będzie on wyglądał po przebudowie. – Do istniejącego obiektu od ulicy Matuszczaka zostanie dobudowany nowy budynek, w którym znajdzie się ośrodek przygotowań olimpijskich dla skoczków do wody – zapowiada Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa. 

Inwestycja o wartości 25 mln zł będzie dofinansowana z pieniędzy Polskiego Związku Pływackiego, który dołoży 12 mln zł na budowę wspomnianego ośrodka.

– Mamy nadzieję, że inwestycja zostanie zakończona na koniec 2019 roku. Taka też jest umowa z wykonawcą. Basen będzie służył nie tylko skoczkom, ale również wszystkim mieszkańcom Rzeszowa – twierdzi wiceprezydent Ustrobiński. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Krytą pływalnię przy ulicy Matuszczaka zmodernizuje firma Karpat-Bud z Głogowa Małopolskiego, z którą miasto podpisało umowę w czerwcu br. Basen po przebudowie będzie miał 29 m długości i 25 m szerokości, niecka ma mieć od 1,8 m do 5 m głębokości. 

Na pływalni powstaną nowe wieże o wysokości 5 m, 7,5 m i 10 m i trampoliny o wysokości 1 m i 3 m, po obu stronach będzie siedem wież dla sędziów. Skoczkowie będą też korzystać z sali gimnastycznej. Na terenie pływalni ma być również siłownia.

Fot. Marcin Kobiałka / Rzeszów News

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama