Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Wspólne czytanie bajek, warsztaty LEGO, pokazy artystyczne, trening dla dzieci
z mistrzynią świata w kickboxingu, a wieczorem rodzinne kino pod chmurką – to tylko niektóre z atrakcji Familijnej Niedzieli w Plenerze, pikniku, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (10 września) na skwerze przy fontannie multimedialnej w Rzeszowie.

Organizatorami wydarzenia są Szpital Specjalistyczny Pro-Familia oraz Centrum Handlowe Plaza Rzeszów. Piknik rozpocznie się o godz. 14:00 na skwerze obok fontanny multimedialnej. Powstaną tam cztery specjalne strefy dla dzieci: LEGO, gier planszowych, sportu oraz kreatywnych zabaw, w których przez cały dzień odbywać się będą m.in. warsztaty z klockami, nauka sterowania edukacyjnymi robotami DASH, a także liczne zabawy, gry i konkursy.

Rodzice w tym czasie będą mogli wziąć udział m.in. w treningach fitness lub zaciągnąć rady
u specjalistów z Podkarpackiego Centrum Leczenia Otyłości Pro-Familia oraz klubu fitness CityFit Rzeszów, którzy podczas pikniku będą udzielać bezpłatnych konsultacji. W programie nie zabraknie również warsztatów edukacyjnych na temat żywienia dzieci, które poprowadzi dietetyk dr Barbara Piekło.

– Podczas warsztatów porozmawiamy m.in. o słynnej „pierwszej łyżeczce”, czyli o tym jak rozszerzać dietę malucha, a także jak kształtować zdrowe nawyki żywieniowe na całe dorosłe życie już od pierwszych dni życia oraz w jaki sposób zapobiegać problemowi otyłości – zachęca dr Barbara Piekło.

Oprócz stałych atrakcji, przez cały dzień odbywać się będą pokazy artystyczne, animacje,
a także zawody sportowe w specjalnej strefie Decathlon. Do aktywności fizycznej od najmłodszych lat zachęcać będzie także m.in. Iwona Nieroda, mistrzyni świata w kickboxingu, która o godzinie 16:00 poprowadzi dla dzieci trening. 

Z kolei o godzinie 18:00 odbędzie się przedpremierowe czytanie książeczki „Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków”, autorstwa Jana Markowicia i Marcina Stachowa, wydanej przez Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin. Wspólne czytanie dla dzieci zaanimują dziennikarze z TVP Rzeszów oraz aktor Paweł Gładyś, który poprowadzi całą imprezę.

– A wieczorem, o godzinie 19:00 zapraszamy wszystkich na Rodzinne kino pod chmurką. Wspólnie oglądniemy animowany film pod tytułem „Sing” – zaprasza Katarzyna Szewerniak, manager ds. marketingu CH Plaza Rzeszów.

Organizatorzy informują, iż w przypadku niekorzystnej pogody, piknik zostanie odwołany, lub przeniesiony na inny termin, o czym będą na bieżąco informować.

PROGRAM – Familijna Niedziela w Plenerze

Fontanna Multimedialna – od 14:00 do 20:00

– 14:00 – Rozpoczęcie zabawy

– 14:10 – Występ grupy reprezentacyjnej – Gabcia i Przyjaciele

– 14:45 – Konkursy familijne

– 15:00 – Występ zespołu UŚMIECH

– 15:30 – Pokazy Fitness – Active Woman i Body Camp | Podkarpackie Centrum Leczenia Otyłości Pr-Familia

– 16:00 – Trening dla dzieci z mistrzynią świata w kickboxingu Iwoną Nierodą

– 17:00 – Warsztaty edukacyjne dla rodziców „Pierwsza Łyżeczka” – dietetyk dr Barbara Piekło | Podkarpackie Centrum Leczenia Otyłości Pro-Familia

– 18:00 –  Wspólne czytanie bajek – Podkarpackie Wędrówki dla Przedszkolaków

19:00 – Familijne kino pod chmurką – animowana bajka „SING”

STREFY:

– Sportu – DECATHLON & City Fit

– LEGO – Bricks 4 Kidz

– Gier Planszowych

– Kreatywnych Zabaw

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: