Reklama

56 kg marihuany zabezpieczyli policjanci w niezamieszkałym domu w podrzeszowskiej Stobiernej. Zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 28 lat.

[Not a valid template]

 

Wytwórnię marihuany zlikwidowali funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Od pewnego czasu bacznie obserwowali dwóch mieszkańców Stobiernej, podejrzewając ich, że zajmują się nielegalną uprawą konopi indyjskich i wytwarzaniu z nich narkotyków.

W poniedziałek policjanci zdecydowali o przeszukaniu. Przypuszczali, że mężczyźni ze względu na pogodę zlikwidowali nielegalne uprawy i rośliny mogą być już przerabiane.

Na posesji, na której mieszkał 30-latek, policjanci odkryli miejsce, gdzie obaj mężczyźni, wytwarzali marihuanę. Na poddaszu nowo wybudowanego domu znaleźli spore ilości suszącego się ziela konopi.

– W każdym z pomieszczeń suszenie było na innym etapie. Spora część marihuany była już poporcjowana i zapakowana w foliowe woreczki. Policjanci zabezpieczyli łącznie 56 kilogramów marihuany. Jej czarnorynkową wartość szacuje się na kwotę blisko 1,7 mln złotych – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Policjanci znaleźli również specjalne urządzenia do inkubacji roślin, w tym te zapewniające im stały poziom wilgotności i temperatury, specjalne lampy i opakowania z nawozami. Policjanci ustalili również miejsce, gdzie mężczyźni uprawiali rośliny. W lesie, pośród młodych drzew, znaleziono kilkanaście krzewów konopi.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty wytwarzania znacznych ilości środków odurzających. Będą też odpowiadać za uprawę konopi. Oba przestępstwa zagrożone są karą co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

Rośliny i wytworzoną z nich marihuanę policjanci zabezpieczyli do badań laboratoryjnych. Eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Rzeszowie już wstępnie potwierdzili, że są to konopie narkotyczne o dużej zawartości substancji psychoaktywnej.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Prawdopodobnie dziś wystąpi do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mieszkańców Stobiernej.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama