Reklama

Rzeszowski MPEC postanowił ubarwić szare rury. „Motyle”, „Ołówek” i „Matka Natura” – to zwycięskie graffiti, które ozdobią rury przy Ciepłowniczej.

[Not a valid template]

 

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Rzeszowie w czerwcu ogłosiło konkurs plastyczny na „Wykonanie GRAFFITI na ciepłociągu”. Graffiti miało ozdobić ciepłociągi przy ul. Ciepłowniczej. Na początku chętnych nie było zbyt wielu, więc konkurs przedłużono.

W efekcie komisja konkursowa wybrała trzy prace: „Matka natura” Arkadiusza Andrejkowa, „Ołówek” Przemysława Falarza i „Motyle” Michała Tubielewicza. Pierwsza z nich została skończona w czwartek, a pozostałe mają zostać wykonane do końca września.

– Mój projekt nosi nazwę „Matka Natura” i składa się z kilku części, której głównym elementem jest kobieca twarz, twarz Matki Natury – mówi Arkadiusz Andrejkow absolwent wydziału sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego . – W włosy Matki Natury wplecione są kwiaty, ptaki i owoce.

MPEC zaplanował, że grafficiarzom przekaże aż 2 km rur do wymalowania. Dodatkowo artystom, którzy zakwalifikowali się do czołówki zapewniono materiały malarskie – farby i spraye. Po wykonaniu prac rzeszowska spółka wybierze zwycięzcę, który otrzyma 1500 zł, na drugą nagrodę przeznaczono 1200 zł, a na trzecią – 1000 zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.