Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Z braku sponsorów zrezygnowano z organizowania na Rynku w Rzeszowie Świątecznego Miasteczka. Ale nie zabraknie innych świątecznych akcentów. 

Sery, wędliny, chleby, gałgankowe laleczki, ceramiczne aniołki i ciepłe kożuchy, rozgrzewająca nalewka i wiele, wiele innych produktów od regionalnych producentów nie pojawi się w tym roku na rzeszowskim Rynku. Dlaczego? Bo Jarmark Bożonarodzeniowy, podczas którego można było kupić różne smakołyki i gadżety nie odbędzie się.

– Decyzja o tym, że w tym roku nie będziemy organizować Świątecznego Miasteczka zapadła kilka miesięcy temu. Wpłynęło na nią wiele czynników. Jednym z nich jest fakt, że nie znaleźliśmy sponsora, który chciałby nas wesprzeć – wyjaśnia zespół firmy ProAktyw, która do tej pory zajmowała się organizacją wydarzenia.

ProAktyw podkreśla jednak, że idea, która przyświecała im w poprzednikach latach przy organizowaniu Świątecznego Miasteczka, jest wciąż żywa.

– Chcemy krzewić tradycję i odkrywać ją wciąż na nowo. Nie wykluczone, że w przyszłym roku Świąteczne Miasteczko zagości na rzeszowskim Rynku ponownie. Tymczasem pozostaje nam życzyć wszystkim sympatykom Świątecznego Miasteczka, żeby w tym roku znaleźli swoje miejsce, w którym będą mogli spotkać się ze znajomymi, zjeść coś dobrego oraz kupić świąteczne prezenty dla bliskich – dodaje zespół ProAktyw.

Chociaż w Rzeszowie Jarmarku Bożonarodzeniowego nie będzie, to jednak kilku akcentów świątecznych nie zabraknie. Pierwszym z nich będzie wizyta Św. Mikołaja, który w najbliższą sobotę 9 grudnia o 13:00 wyląduje na płycie Rynku.

W trakcie obecności Świętego Mikołaja będzie można zrobić sobie z nim zdjęcie, a także uczestniczyć w świątecznych grach i zabawach. Jeśli chcecie, aby wasza pociecha dostała prezent od Mikołaja na scenie wystarczy wysłać zgłoszenie (imię i nazwisko dziecka, nr kontaktowy do rodzica) na adres psobczyk@estrada.rzeszow.pl do 7 grudnia.

Paczki z przygotowanymi i podpisanymi prezentami przyjmowane będą 7 oraz 8 grudnia w Podziemnej Trasie Turystycznej w godz. 9:00 – 18:00. Przed 16:00 szkoła tańca LEMON zaprezentuje krótki pokaz, a także animacje taneczne.

W piątek (22 grudnia) na rzeszowskim Rynku odbędzie się z kolei miejska Wigilia z życzeniami, wspólną modlitwą i dzieleniem się opłatkiem. Jak co roku, harcerze z Komendy Hufca ZHP w Rzeszowie przekażą Betlejemskie Światełko Pokoju, a uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie będą serwować mieszkańcom własnoręcznie przygotowane tradycyjne wigilijne potrawy.

Atrakcją dla najmłodszych z pewnością będzie żywa szopka – zagrodę ze zwierzętami będzie można oglądać od godz. 14:30.

Muzyczną oprawę w świątecznym klimacie zapewnią dzieci z zespołu „Gabcia i przyjaciele”, które wystąpią z programem „Świąteczne piosenki” oraz artyści z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Po zapadnięciu zmroku niebo rozświetli wyjątkowy pokaz ognia w wykonaniu Teatru Żywiołów Versus.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama