– Rzeszów jest symbolem sukcesu Polaków – mówił w sobotę na rzeszowskim Rynku Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej, podczas Konwencji Regionalnej PO.

[Not a valid template]

 

Do Rzeszowa w sobotę przyjechali czołowi politycy PO. Oprócz Schetyny, byli również m.in. Sławomir Neumann, Andrzej Halicki, Michał Boni, Tomasz Siemoniak, Małgorzata Kidawa-Błońska.

Konwencję Regionalną PO prowadził lider podkarpackich struktur partii Krzysztof Kłak. Byli również inni regionalni działacze Platformy: europosłanka Elżbieta Łukacijewska, posłanki Krystyna Skowrońska i Renata Butryn oraz poseł Zdzisław Gawlik. Pojawił się też wiceprezydent Rzeszowa Andrzej Gutkowski.

Platforma Obywatelska od Rzeszowa rozpoczęła swoje konwencje regionalne. Towarzyszy jej hasło: „Polska Obywatelska 2.0”. PO zapewnia, że będzie kładła duży nacisk na cyfryzację kraju, tak by, jak najwięcej Polaków miało dostęp do internetu. O tym podczas panelu dyskusyjnego mówił m.in. Michał Boni.

Tomasz Siemoniak, który jest szefem rady programowej PO, zapowiedział, że Platforma pracuje nad nowym programem, który przedstawi 24 września.

– Program traktujemy bardzo poważnie. On nie może być pisany w gabinetach. Chcemy go pisać z ludźmi, dlatego otwieramy cykl debat. Chcemy w naszym programie widzieć przede wszystkim człowieka, obywatela. Działać z zasadą: myśl globalnie, działaj lokalnie. Chcemy poprawiać jakość życia obywateli – mówił w Rzeszowie Siemoniak.

PO zaczyna od „pięknego Rzeszowa”

Platforma Obywatelska nieprzypadkowo wybrała Rzeszów, jako pierwsze miasto w Polsce, w których będą odbywać się konwencje regionalne PO. Grzegorz Schetyna mówił, że Rzeszów jest „stolicą innowacji”.

– Zaczynamy od pięknego Rzeszowa, który tak bardzo się zmienił. To  symbol sukcesu, symbol ostatnich ośmiu, dwudziestu kilku lat, ale też symbol sukcesu Polaków, nie tylko mieszkańców Podkarpacia, Rzeszowa – mówił Schetyna.

Lider PO podkreślał, że cyfryzacja Polski jest ważna i symboliczna.

– Ona musi być naszym sukcesem. Polska polityka pochodzi z czasów analogowych. Dzisiaj są nowe wyzwania, jest nowy czas. Dzisiaj musimy te wyzwania podjąć. Chcemy, by program, który przedstawimy pod koniec września, nie było tylko dla Polski. To ma być program dla Polski w Europie, dla naszej przyszłości. Chcemy dostępu do nowych technologii, do nowoczesności – mówił Grzegorz Schetyna.

Zapewniał, że PO chce wiedzieć, że „polski potencjał, potencjał naszego kraju, młodych ludzi będzie mógł zostać zrealizowany”.

– Musimy te warunki stworzyć. Nikt tak jak PO nie jest do tego przygotowany. Nikt jest tak gotowy i nikt nie ma takich doświadczeń, dlatego mówimy o powszechnym dostępie do internetu, by wszyscy mogli z niego korzystać. Środki europejskie mają pomóc zbudować hot spoty, by otworzyć świat w każdym miejscu – mówił Grzegorz Schetyna.

Schetyna: Polska w ruinie? To kłamstwo

Ale Platforma Obywatelska zdaje sobie sprawę z tego, że nie będzie miała łatwej drogi.

– To będzie długi marsz, bo wybory parlamentarne za 3,5 roku. Ale każdy dzień jest ważny. Każdy dzień musi być przez nas przepracowany, przemyślany. Musimy nam, Polakom pokazać, że jesteśmy gotowi wziąć odpowiedzialność za Polskę, tak jak przez ostatnie osiem lat – mówił Schetyna.

Lider PO stwierdził, że Polska przez ostatnie lat bardzo się zmieniła.

– Jechałem dzisiaj z Wrocławia do Rzeszowa. Widziałem, jak inna jest ta część naszego kraju. Ktoś kiedyś śmiał powiedzieć, choć nikt do tego się dzisiaj nie przyznaje, że Polska jest w ruinie. To polityczny fałsz i zawsze trzeba to podnosić, pokazywać i mówić, że nie będziemy akceptować języka fałszu, kłamstwa, ale także niespełnionej obietnicy wyborczej – mówił Grzegorz Schetyna.

Zapewniał, że PO pisze „program dla Polski i Polaków”, taki, aby Polacy za 3,5 roku mogli z niego skorzystać.

– W Rzeszowie wszystko się zaczyna. Nie tylko dlatego, że dzisiaj są imieniny Jarosława Kaczyńskiego, którego pozdrawiam. Przepraszam, urodziny… – poprawił się Schetyna. – Jarosław Kaczyński kończy dzisiaj 67 lat, co w Polsce też jest wiekiem symbolicznym – dodał na koniec lider PO.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama