Smród z firmy Res-Drob. W niedzielę wietrzą kontenery [FOTO, VIDEO]

8
Reklama

Jeżeli ktoś miał jeszcze wątpliwości, jak rzeszowska firma drobiarska Res-Drob jest „przyjazna” dla mieszkańców os. 1000-lecia, to właśnie nasi Czytelnicy dostarczają na to kolejne dowody.

 

Jedna z mieszkanek Rzeszowa (imię i nazwisko do wiadomości do redakcji) przesłała nam, jak w niedzielę firma Res-Drob wietrzyła swoje kontenery.

„Jak zapachy mogą się z nich nie wydostawać, skoro [kontenery] wyglądają tak? Sąsiadujący dom mieszkalny znajduje się około 50 m od tych kontenerów” – napisała do nas Czytelniczka, przesyłając jednocześnie zdjęcia.

Przypomniała, że Res-Drob notuje 40-procentowy wzrostu produkcji (dane ze strony firmy), a ostatnio spółka wystawiała się na targach w Szanghaju. „Ale na poprawę dramatycznego wyglądu i zapachu zakładu już ich nie stać” – wytyka mieszkanka Rzeszowa.

Przesłała na również zdjęcia, pokazujące ogólną estetykę miejsca, w jakim Res-Drob prowadzi swoją działalność. Mieszkańcy skarżą się nie tylko na smród, ale również hałas. Ciężarówki ładowane są w środku nocy, co pokazuje poniższy film nagrany przez naszą Czytelniczkę.

Nasza sobotnia publikacja o smrodzie, który wydobywa się z rzeszowskich zakładów drobiarskich spotkała się z ogromnym odzewem Czytelników. Miejscy urzędnicy zapewnili ostatnio, że jeżeli Res-Drob do 28 lipca nie upora się ze smrodem, to ratusz rozważy cofnięcie firmie pozwolenia na działalność.

Mieszkańcy os. 1000-lecia od wielu walczą o to, by Res-Drob zlikwidowała działalność w pobliżu bloków przy ulicach Różanej, Konopnickiej i Marszałkowskiej. Jak na razie, bezskutecznie.

Do tematu jeszcze wrócimy.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

8 KOMENTARZE

 1. Administratorze tego badziewia które nazwane jest dumnie forum.
  Czy konieczne jest pisanie w zewnętrznym programie i wklejanie tekstu by nie leciał „ciurkiem”.
  Czy naprawdę nie potrafisz tego naprawić?
  Czy też Ci się po prostu nie chce??

 2. Współczuję mieszkańcom tego osiedla.
  Smród który bije z tych zakładów przyprawia o mdłości.
  Ja tam czasem przejadę, oni muszą tam żyć.

 3. Obrońcy syfiastego biznesu są chyba marnie opłacani że tak późno wypisują swoje komentarze. Pozostaje im tylko życzyć by kiedyś pod ich domem otworzył się jakiś cuchnący koszmar.

 4. A_co_na_to_naczelny_wizjoner_stolicy_imitacji_spalinowy_car_Tadeusz..?
  Rudego_buca_z_magistratu_interesują tylko O-kładki kolorowe światełka_mosty donikąd i_bezmyślne betonowanie_wszystkiego_na_terenach_zielonych…
  Robota się robi…

Comments are closed.