Afera z udziałem kierownictwa rzeszowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji. Oficerowie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali Krzysztofa B., szefa CBŚP w Rzeszowie, oraz jednego z funkcjonariuszy tego Biura.

Informacje o zatrzymaniu funkcjonariuszy CBŚP w Rzeszowie potwierdziła nam Agnieszka Hamelusz, rzeczniczka CBŚP.

– Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Funkcjonariusze zostali zatrzymani wczoraj wieczorem – powiedziała Hamelusz. Po szczegółowe informacje odesłała nas do prokuratury, ale ta tylko potwierdza zatrzymanie policjantów z rzeszowskiego zarządu CBŚP.

– I tyle podajemy. Nie mówimy na razie, do jakiej sprawy zatrzymano funkcjonariuszy. Więcej informacji podamy w poniedziałek albo dopiero za kilka dni – powiedział Janusz Hnatko z krakowskiej prokuratury.

O zatrzymaniu Krzysztof B., szefa rzeszowskiego CBŚP i jednego z funkcjonariuszy Biura informują ogólnopolskie media, m.in. radio RMF FM i TVN24. Według TVN24, śledztwo krakowskiej prokuratury dotyczy najprawdopodobniej podejrzeń korupcji. Oprócz policjantów, agenci ABW zatrzymali również dwóch cywili.

Wszyscy trafili do prokuratury okręgowej w Krakowie, gdzie mają usłyszeć zarzuty.

RMF FM z kolei podaje, że drugim zatrzymanym funkcjonariuszem CBŚP w Rzeszowie jest  „jeden z kierowników sekcji CBŚP”. Krakowska rozgłośnia twierdzi, że zatrzymanie policjantów CBŚP ma związek z toczącym się od kilku miesięcy śledztwem dotyczącym m.in. tzw. przestępstw urzędniczych i naruszenia nietykalności cielesnej.

Centralne Biuro Śledcze Policji to najbardziej elitarna jednostka policji. Jej funkcjonariusze zajmują się ściganiem najpoważniejszych przestępstw.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama