Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Nie jesienią, a już pod koniec lipca rozpocznie się cykl spotkań prezydenta Tadeusza Ferenca z mieszkańcami rzeszowskich osiedli. 

Cykliczne spotkania Tadeusza Ferenca z mieszkańcami złośliwie nazywane „Tour de Ferenc” odbywają się od 16 lat, od kiedy Ferenc rządzi Rzeszowem. Zazwyczaj inaugurowały we wrześniu. Prezydent i jego armia urzędników na spotkaniach mówią o bieżących sprawach danego osiedla i omawiają plany inwestycyjne na kolejny rok. 

„Tour de Ferenc”, na który składa się około 20 spotkań z mieszkańcami, cieszy się dużym zainteresowaniem. 

– Z jednej strony prezydent chce zrelacjonować, co na danym osiedlu zostało zrobione w ciągu roku. Z drugiej, chce on usłyszeć, co jeszcze na danym osiedlu potrzeba. Na podstawie tych spotkań powstaje budżet miasta. On się składa z tego, czego mieszkańcy potrzebują. Oczywiście, nie wszystkie postulaty da się zrealizować, ale w dużej części na pewno tak – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Objazd po rzeszowskich osiedlach odbędzie także w tym roku, ale pierwsze spotkanie zaplanowano już na wakacjach – pod koniec lipca. Dokładny termin i miejsce spotkania nie są jeszcze znane. Zastanawiające jest, dlaczego w tym roku „Tour de Ferenc” zainauguruje tak wcześnie. Pierwsze skojarzenie wydaje się oczywiste – kampania wyborcza.

Na takie pytania miejscy urzędnicy reagują śmiechem. – Od 16 lat w roku wyborczym Tadeusz Ferenc słyszy takie pytania, a prezydent od 16 lat działa tak samo. On od 16 lat prowadzi kampanię codziennie. Nigdy nie robił specjalnej, tak jak inni kandydaci, którzy dwoją się i troją. Cały czas pracuje, spotyka się z ludźmi. To najlepsza kampania wyborcza – mówi Maciej Chłodnicki. 

Tadeusz Ferenc kilka tygodni temu ogłosił, że będzie walczył o piątą kadencję prezydenta Rzeszowa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama