Reklama

Koszmarny wypadek w Weryni niedaleko Kolbuszowej. W zderzeniu osobowego busa z samochodem ciężarowym zginęło 3 trzech piłkarzy Wólczanki Wólka Pełkińska. 

[Not a valid template]

 

Jak nas poinformował Marcin Betleja, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, do tragicznego wypadku doszło o godz. 9:25.

– Na drodze wojewódzkiej drodze wojewódzkiej 875 doszło do zderzenia osobowego busa z samochodem ciężarowym. W busie było 8 osób, 3 z nich zginęły, a 5 zostało zabranych do szpitali – mówi Betleja. Na miejsce wypadku przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał do szpitala jednego z rannych piłkarzy.

Śmierć braci i 19-latka

Komenda Wojewódzka Policja w Rzeszowie poinformowała, że w zderzeniu brały udział  volkswagen transporter i ciężarowa scania. Kierowcy byli trzeźwi. Na miejscu wypadku pracuje 6 zastępów straży pożarnej, policjanci, prokurator oraz biegły z zakresu ruchu drogowego.

– Do wypadku doszło na łuku drogi. Busem podróżowali piłkarze z Wólki Pełkińskiej, którzy jechali do Wólki na mecz z Avią Świdnik. Wśród ofiar są piłkarze – mówi Jacek Kocan z podkarpackiej policji.

W wypadku zginęli dwaj bracia Pydych z powiatu mieleckiego – 28-letni Rafał i 23-letni Kamil – oraz 19-letni Patryk Szewczak, który był mieszkańcem powiatu krasnostawskiego w województwie lubelskim. Wśród rannych piłkarzy są: Kamil Oślizło, Damian Bożek, Krystian Pydych, Kamil Hul i Mariusz Korzępa. Tego ostatniego śmigłowiec LPR przetransportował do szpitala w Rzeszowie.

– Dwie osoby w poważnym stanie trafiły do szpitala. Ranni mężczyźni to w większości mieszkańcy powiatu mieleckiego: 25-latek, 20-letni mężczyzna, 29-latek i 28-latek oraz 25-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Do szpitala przewieziono także kierowcę busa. Scanią wraz z naczepą kierował 51-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego – mówi Jolanta Skubisz-Tęcza z kolbuszowskiej policji.

Droga relacji Kolbuszowa – Sokołów Małopolski jest całkowicie zablokowana. Funkcjonariusze kierują na objazdy. – Utrudnienia w ruchu potrwają jeszcze kilka godzin – dodaje Skubisz-Tęcza. Okoliczności wypadku bada policja.

Mecze z minutą ciszy

Klub Wólczanka Wólka Pełkińska poinformował na Facebooku, że mecz z Avią Świdnik, który miał się rozpocząć o godz. 12:00, został odwołany. Wólczanka i Avia grają w trzeciej lidze lubelsko-podkarpackiej.

Podkarpacki Związek Piłki Nożnej na swojej stronie opublikował komunikat, w którym potwierdził śmierć piłkarzy Wólczanki  i ciężki stan kolejnych pięciu.

„Podkarpacki Związek Piłki Nożnej łączy się w bólu i modlitwie z Rodzinami Zmarłych oraz Rodzinami Zawodników, którzy walczą o życie”. Jednocześnie Podkarpacki Związek Piłki Nożnej apeluje, by mecze, które odbędą się w Wielką Sobotę, zostały poprzedzone minutą ciszy poświęconą tak dramatycznie dotkniętym dziś przez los” – czytamy w komunikacie.

Z OSTATNIEJ CHWILI! W szpitali zmarł czwarty piłkarz Wólczanki. Więcej TUTAJ.

(kaw, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: