Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

Dyrekcja Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie wystąpiła do ZUS-u, by sprawdził, czy pracownicy, którzy masowo złożyli zwolnienia lekarskie, naprawdę chorują. 

O takich krokach dyrektora szpitala przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie w środę poinformowała Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. O wszczęcie kontroli zwolnień lekarskich pracowników do ZUS-u zwrócili się także dyrektorzy dwóch innych podkarpackich szpitali, z których pracownicy masowo się “rozchorowali”. W Mielcu na zwolnieniach przebywa obecnie 118 osób, w Tarnobrzegu – 180.

W przypadku KSW nr 2 w Rzeszowie dane są rozbieżne. W środę na godz. 9:00 do wojewody podkarpackiego dotarły informacje, że na zwolnieniach lekarskich przebywa aktualnie 185 osób. Tymczasem sam szpital informował, że w środę kolejne osoby (23) złożyły zwolnienia i liczba “chorych” pracowników zwiększyła się do 209. Dyrektor placówki Krzysztof Bałata nie wykluczył, że o “zwolnieniowym” proteście powiadomi prokuraturę. 

W szpitalach rozpoczęły się również kontrole sanepidu. 

Protest paraliżuje wszystkie trzy szpitale. Pracują one w systemie ostrego dyżuru, co oznacza, że placówki wstrzymały planowane przyjęcia pacjentów oraz planowane zabiegi i operacje. Szpitale przyjmują tylko te osoby, których życie i zdrowie jest zagrożone. Ze szpitali masowo wypisywani są także pacjenci, bo szpitale nie są w stanie zagwarantować im opieki. 

W “zwolnieniowym” proteście uczestniczą głównie pielęgniarki i położne, w mniejszym stopniu pozostałe osoby tworzące tzw. biały personel, czyli sekretarki medyczne, fizjoterapeuci i technicy medyczni. Zwolnienia, które złożyli pracownicy, najczęściej są trzydniowe. We wtorek władze Podkarpacia na czele z wojewodą Ewą Leniart i marszałkiem Władysławem Ortylem zaapelowali do pracowników, by wrócili do pracy. 

Wojewoda: Nie szturmujecie SOR-ów

W środę wojewoda Leniart ponowiła apel. – Proszę, aby pielęgniarki oraz pracownicy średniego personelu szpitali, wrócili do swoich obowiązków. Zwracam się do tych, którzy nie muszą korzystać ze zwolnień, ponieważ ich stan zdrowia nie jest tak dramatyczny, aby większość personelu była nieobecna w pracy – mówiła Ewa Leniart. 

Z apelem zwróciła się również do pacjentów, by swoje wizyty w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych w miarę możliwości ograniczyli i korzystali z nich z rozwagą. – SOR-y służą do sytuacji ratowania zagrożenia życia i zdrowia pacjentów – przypomina wojewoda. – Proszę pacjentów, by w pierwszej kolejności szli do lekarzy rodzinnych oraz korzystali z specjalistycznej opieki ambulatoryjnej – dodawała Ewa Leniart. 

Wojewoda uważa, że protest pracowników jest “nieetyczny”. – W znaczący sposób uszczuplili zasoby kadrowe szpitali. Stan zdrowia pracowników nie uzasadnia korzystania ze zwolnień lekarskich. Mając na uwadze troskę o życie i zdrowie pacjentów apeluję, by pracownicy wrócili do swoich obowiązków – mówi Leniart. 

W tle “zwolnieniowego” protestu w KSW nr 2 w Rzeszowie jest trwający od początku br. konflikt siedmiu związków zawodowych z dyrekcją szpitala. Związkowcy żądają podwyżek o 500 zł w dwóch ratach po 250 zł i zatrudnienia 50 dodatkowych pielęgniarek. Dyrekcja nie chce spełnić tych postulatów, tłumacząc, że szpitala na to nie stać. Związkowcy zapewniają, że nie są organizatorami “zwolnieniowego” protestu.

Walczą o kontrakt, NFZ mówi “nie”

Dyrektorzy mają związane ręce, bo nie mają z kim prowadzić negocjacji i nakłonić pracowników, by wrócili do pracy. W KSW nr 2 w Rzeszowie zagrożona jest dalsza działalność oddziału chirurgii dziecięcej. W najgorszej sytuacji mali pacjenci będą musieli być przewożeni do szpitala w Przemyślu. 

Co ciekawe, o otwarcie oddziału chirurgii dziecięcej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia od 2016 roku zabiega rzeszowski Szpital Specjalistyczny Pro-Familia. Byłby on wówczas “buforem” dla przeciążonego oddziału w szpitalu przy ul. Lwowskiej. 

Wnioski Pro-Familii były jednak bezskuteczne, a potrzeba stworzenia nowego oddziału jest ogromna. Pro-Familia posiada jeden z największych na Podkarpaciu oddział Neonatologiczny z Intensywną Opieką Medyczną Noworodka oraz porodówkę z największą liczbą porodów (obecnie ponad 4 tysiące rocznie). 

W Pro-Familii hospitalizowane są wcześniaki, który urodziły się w tym szpitalu oraz w innych na terenie Podkarpacia. Stworzenie oddziału chirurgii dla dzieci w ramach kontraktu wydaje się decyzją naturalną. Odciążyłby cały system. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

74 KOMENTARZE

 1. Kompletne bzdury jakieś 3 tygodnie temu wylądowałem w tym szpitalu po zatruciu się na oddziale toksykologi i powiem tak na tym oddziale znajduje się tzw.dyzurka pielęgniarek i przez czas 3 dni mego pobyty może przez 30 min tam były pielęgniarki i miały przerwe na posiłek a tak to cały czas gdzieś dostawaly tel o to aby przyszły na oddział albo na izbę przyjęć itd. Więc kłamstwem jest ze nic nie robią, dlatego państwo powinno docenić przynajmniej pielęgniarki i wysłuchać ich postulatów. Bo większość czynności w szpitalu wykonują właśnie panie pielęgniarka. Powodzenia

 2. Cebulacką postawę i ciasnotę intelektualną utwierdzasz tym co właśnie napisałeś. To iż przeciętny Kowalski żyje i zarabia na podobnym poziomie, oznacza, że innym nie powinno przysługiwać więcej. Typowo polskie myślenie – “aby nie było Wam lepiej ode mnie”. I uwaga- nie jestem pielęgniarką, zarabiam znacznie mniej niż wynosi średnia krajowa- pomimo to uważam, że pewne zawody powinny cieszyć się szacunkiem społecznym, prestiżem i wysoką pensją. Popieram strajk pielęgniarek!

 3. Jaka odpowiedzialność? Kaczkę zmienić, prześcieradło pod chorym, kawy popić i plotki. Ot i cała praca umordowanych pielęgniarek. Uczyć się nie chciało na lekarza a zarabiać się chce podobnie?

  A w dupach się poprzewracało!

 4. Ale jak jest nadwyżka to nie oznacza że znowu tylko bogacze ze służby zdrowia mają pieniądze podatników czyli nas wszystkich dostać. Co pół roku zawsze jednej i tej samej grupie mało.

 5. Za ten burdel powinien ktoś beknąć i to stanowiskiem! Obie strony nie są bez winy; i ministerstwo, które służbę zdrowia wyyebało w kosmos i mamy co mamy i kurna pielęgniarki, które za przeproszeniem chciały by gówno robić a zarabiać krocie. Ciężki zawód żeście sobie wybrały (dobrze wiem ilu pacjentów na dyżurze przypada na jedna pielęgniarkę, dobrze wiem co za papierologię musicie wypełniać i ile czasu wam to zajmuje) ale to była wasza decyzja i jako osoby dorosłe i odpowiedzialne trzeba liczyć się z konsekwencjami własnych wyborów. Nikt nie stał nad wami z lufą przy skroni i nie kazał iść na pielęgniarstwo na siłę. To, że płace są jakie widać nie jest winną dyrektora – tym bardziej pacjenta – a tymi L4 udowodniłyście brak odpowiedzialności. Co wywalczyli ratownicy? A no tyle, że zmieniono tak ustawę że co niektórzy zarabiają teraz mniej niż przedtem bo to co zostało wpisane jako podwyżka poszło z dodatku. Zbliżają się wybory i każdy chciałby wywalczyć jak najwięcej dla siebie, drogie panie ale nie takimi sposobami. Wracamy do Króla Ćwieczka? Zachowujecie się jak dzieci! Z resztą osoby zatrudnione na kontrakcie nie mogą iść na L4, jesteś szefem sam dla siebie. A teraz druga strona medalu – przesunięte zabiegi skumulują się z planowanymi i tymi nieplanowanymi ratującymi życie i to WY dostaniecie teraz po grzbiecie bo trzeba będzie obrobić wszystkich. I po co to było?!

 6. nie ma socjalu ŹLE, jest socjal też ŹLE.
  To nie rząd decyduje o tym kto ma pracować a kto nie, 500 zł ma być w założeniu dodatkiem na dziecko a nie wynagrodzeniem. Jeżeli ludzie decydują się nie pracować bo mają np. 2 dzieci i 1000 zł więcej + jedna wypłata (bo drugiemu rodzicowi nie chce się pracować), to współczuję tym rodzicom i ich dzieciom.

 7. Jak widać nie funkcjonuje skoro wypisywali pacjentów i przenosili jak widać nie funkcjonuje ! Ciekawe kto Ci pójdzie rypac na każdym oddziale ile się da no no już widzę las chętnych !!

 8. Pamiętacie, jak Pan Premier we wrześniu zrobił konferencję prasową i chwalił się, że mamy w budżecie państwa nadwyżkę kilku miliardów ?
  Do dzisiaj się z tego śmieję 😉

  Wierzy im ktoś jeszcze ?

 9. Wstyd to powinno być władzy, że do tego doprowadziła.
  A władza kosztuje nas nie mało.
  I prostych problemów załatwić nie potrafi.

 10. wywalić ORTYLA i LENIART na zbity pysk, bo to oni biorą odpowiedzialność za to że ktoś czekał czasami kilka lat na zabieg i dziś jest odsyłany do domu. WSTYD

 11. Ola podsumowując swoją wypowiedź ” jesteś tak tępa, że nic dziwnego, że na kasie wylądowałaś.” to nie obrażasz wszystkich pracujących na kasie – oczywiście.

 12. gościu, odniosłam się do konkretnej wypowiedzi, konkretnej osoby, więc nie wydaje mi się żebym obrażała wszystkie Panie kasjerki.

 13. Władza ma pacjentów w du.ie.
  Ale wszystkiemu winne są pielęgniarki.
  Ministrom “od niczego” po 80.000zł nagrody.
  A pielęgniarce po 1.800 wynagrodzenia na miesiąc.
  Syneczek Pani Prezes na dyrektora do banku pko z pensyjką, że nikt nie uwierzy.
  A pielęgniarce zabrać koleżankę z dyżuru, żeby nie miała “z kimś jeść czekoladek”.
  Córce leśnika posadkę w ministerstwie.
  A ciemnemu narodowi, że pielęgniarki to lenie.
  Kochance posadkę w Orlenie, a narodowi, że szpitale zadłużone, to pielęgniarki powinny za darmo pracować.
  Pani Premier drogę wyasfaltować do samej wycieraczki przy drzwiach, a pacjentom leżeć na korytarzach.
  Po 500 złotych rozdać za głosy [żebyśmy rządzili/kradli wiecznie], a ty pacjencie czekaj w kolejce do ortopedy po 11 miesięcy.

  Rozdać nasze pieniądze to leciutko władzy poszło, a jak są problemy do rozwiązania – to się pieprzy o kawce i czekoladkach.
  Dość tych nieudaczników !!!

 14. Władza ma pacjentów w du.ie.
  Ale wszystkiemu winne są pielęgniarki.
  Ministrom “od niczego” po 80.000zł nagrody.
  A pielęgniarce po 1.800 wynagrodzenia na miesiąc.
  Syneczek Pani Prezes na dyrektora do banku pko z pensyjką, że nikt nie uwierzy.
  A pielęgniarce zabrać koleżankę z dyżuru, żeby nie miała “z kimś jeść czekoladek”.
  Córce leśnika posadkę w ministerstwie.
  A ciemnemu narodowi, że pielęgniarki to lenie.
  Kochance posadkę w Orlenie, a narodowi, że szpitale zadłużone, to pielęgniarki powinny za darmo pracować.
  Pani Premier drogę wyasfaltować do samej wycieraczki przy drzwiach, a pacjentom leżeć na korytarzach.
  Po 500 złotych rozdać za głosy [żebyśmy rządzili/kradli wiecznie], a ty pacjencie czekaj w kolejce do ortopedy po 11 miesięcy.

  Rozdać nasze pieniądze to leciutko władzy poszło, a jak są problemy do rozwiązania – to się pieprzy o kawce i czekoladkach.
  Dość tych nieudaczników !!!

 15. Jak WSZYSTKIE osły, przepraszam WSZYSTKIE posły, pójdą na trzy miesiące urlopu – to sejm też się nie zawali.
  Wnioski są proste – idąc Twoim tokiem myślenia.

 16. Kiedy wreszcie zostanie zrobiony porządek z chorobowym na zwołanie?!! Jeden z kierowników u mnie w pracy nie ogarniał, bal się że zostanie zwolniony to poszedł na 6 miesięcy zwolnienia od psychiatry a widziałem go już 3 razy na mieście jak chodzi z piwkiem w ręku. ZUS podobno odpisał że sprawdził go i wszystko jest w porządku. Czyli nie sprawdził go wcale!!!!

 17. Wiele osób pracuje w święta też na 12 godzin i nie narzekają. I nie wyolbrzymiajcie ze żadnych świąt nie macie. W jednym roku macie dyżur w święta, w kolejnym roku bądź w kolejne święta jesteście w domu. Bez przesady.

 18. Wszyscy, którzy mają dzieci i dostają 500+ są patolami ?
  Wiem, boli to, że nie możesz mieć już dzieci, albo nie chcesz…

 19. BZDURA!
  Jest to jawne okradanie pracodawcy, a w tym wypadku nas pacjentów z naszych podatków, urlopujecie się za free.
  Sprawa ma charakter medialny, czy aby na pewno nie ma strachu!?

 20. CZŁOWIEKU !!!!
  No i jest za dużo skoro szpital funkcjonuje bez nic !!!!!!!!
  Potroić pensje obecnie pracujących, zatrudnić nowych 20-30 % tego bydła które poszło na zwolnienie !!!!!
  Wreszcie dać wilczy bilet wszystkim którzy “chorują”!!!!!!!
  Pensja dla nowych + 50% starych “pracowników” !!!!!!!!
  Szpital zaoszczędzi, nowi pracownicy będą w miare dobrze zarabiać, a starzy, którzy pozostali, będą godziwie docenieni ( swoją drogą należy im się) !!!!!

 21. Przecież chciały rozmawiać z dyrektorem ! Kilka razy , miał to gdzieś ! Nawet się z nimi nie spotkał , sam jest sobie winny przecież takiej sytuacji .
  A zreszta sam dyrektor twierdził ze dziewczyn jest za dużo to w czym problem ?jak to nie ma kim pracować ?

 22. A ja tam wolałbym, żeby z moich podatków, pielęgniarka dostała 500 zł podwyżki, za naprawdę ciężką pracę, niż patole 500+, za spłodzenie potomka.

 23. zabawne, a co wy mylicie, że tylko w y pracujecie w święta? jest masę społeczeństwa która tak pracuje… policja, straż, gazownicy, energetyka, telekomunikacja, duża część infolinii… czy Ci ludzie tłumaczą się tak jak wy???? NIE!

 24. Nie rozumiem problemu, w KSW nr 2 zatrudnionych jest ponad dwieście pielęgniarek za dużo. Jaki problem w takim razie mają władze? Przecież aż tyle nie choruje. Czyżby władza się myliła?

 25. większość pielęgniarek, to niedoszli lekarze, którym nie chciało się uczyć i stwierdzili że do końca zycia będą, plotkowć, zmieniać baseny, podawać kaczki etc…To ja wolę jednak prace na kasie

 26. Wniosek jest jeden, bardzo prosty.
  Skoro szpital pomimo tego strajku funkcjonuje (ja wiem, jest tam pewnie masakra, nie przyjmują pacjentów, ludzie chodzą na rzęsach), to jakim cudem te pielęgniareczki mają tak strasznie ciężko tam, skoro dają radę bez nich. Ludzie zastanówcie się!!! szpital funkcjonuje bez nich, czy aby na pewno one naprawdę mają tak strasznie ciężką pracę???? Kawka, herbatka, czekoladki, śmiechy, i wielki problem jak trzeba podejść do pacjenta, leżałem w tym szpitalu wiem co mówię. Strach poprosić pielęgniarkę o coś.

 27. Do Ela:
  Wylej te pianę frustracji, bo aż razi.
  Uwielbiam ten fenomen pracowników służby zdrowia. Idą do zawodu, DOBRZE WIEDZĄ, JAKIE SĄ WARUNKI, PENSJE I ODPOWIEDZIALNOŚĆ, a teraz mają pretensje do całego świata, bo jest inaczej, A SAMI TAK WYBRALI.
  Nosz kurde, niech ktoś pomoże mi to zrozumieć.

 28. Mam nadzieję, że w pierwszej kolejności zostanie Pan skontrolowany i to wnikliwie.
  Nikt nie będzie się byczył za nasze pieniądze na zwolnieniu i to jeszcze nie z powodu choroby, a dlatego, że praca jest “be”, bo mało płacą, itp.
  Postawa tak żenująca i ordynarna, że aż człowieka skręca na myśl, że tacy ludzie pracują w służbie zdrowia.
  W odniesieniu do kwestii pieniędzy, proponuję zajrzeć do portfeli pierwszego lepszego Kowalskiego (niezależnie od branży). Ze zdumieniem przyjdzie wniosek, iż wcale nie mają lepiej.
  Argumentacja, że strajk w takiej formie coś zmieni kwalifikuje się na badanie przez psychiatrę. No tak, najlepiej igrając z pacjentami. Miałka, cebulacka i polacka postawa.

 29. To samo mogą powiedzieć urzędnicy państwowi i samorządowi! W wyobraźni lwiej części społeczeństwa tacy pracownicy dostają lekko kilka “tysi”, opływają w luksusach i niczego im nie brakuje.
  Bzdura, wielu jedzie za naprawdę niemałe pieniądze, ciężko jest im uzyskać kredyty, a na słowo: “oszczędności”, tylko parskają śmiechem.
  Jakoś nie protestują, nie uciekają ze swoich stanowisk, nie prowadzą do paraliżu jednostek, w których są zatrudnieni!

 30. Życzę ci i twojej rodzinie, żebyś potrzebowała kiedys tak jak ci ludzie dziś pilnej opieki medycznej, i żeby w tym samym czasie personel, który się będzie tobą opiekował, lub twoimi bliskimi zastrajkował.
  “Jak mamy inaczej zwrócić na siebie uwagę jak nie strajkiem” -> na pewno nie narażaniem zdrowia i życia bezbronnych ludzi. Jest radio, jest TV, internet, ale nie po co, strajk jest prostszy. Przecież trzeba zaszachować dyrekcje, pacjentów, tak żeby nie mieli co zrobić. Jest to niemoralne, skrajnie nieuczciwe i zwyczajnie w świecie chamskie. Cały personel, który strajkuje z tego szpitala uważam za dno.
  Kolejna sprawa, szpital jest zadłużony i to na poważne pieniądze, skąd zarząd ma mieć środki na podwyżki ??? i wy doskonale o tym wiecie. Może warto było zacząć rozmowy od strony ministerstwa zdrowia w kwestii oddłużenia szpitala. Przekładacie życie ludzkie ponad poprawę komfortu życia, sami sobie odpowiedzcie na pytanie kim jesteście.

 31. Każdemu można chorować 😉 no trudno ze wszystkie na raz 😉 sa przemęczone tyle … a z tego co wiem na l4 nie trzeba siedzieć w domu i czekać aż kontrola się zjawi , zreszta mogły być u lekarza w tym momencie po kolejne zwolnienie

 32. O.o Szok! To pisała wykształcona pielęgniarka? W życiu nie widziałam tak długiego i bezsensownego zdania. To dobrze, że jest Pani na l4, zalecam zmianę pracy…

 33. Kobieto!!! Pracując w sklepie nie masz odpowiedzialności za życie i zdrowie drugiego czlowieka, taka jest ròżnica, nie pracujesz dzień i noc przez cały rok i nie musisz całe życie się szkolić za własne pieniadze,by pracować w tym sklepie, nie masz kontaktu z szkodliwymi czynnikami na każdym kroku a w ogóle jak nie masz pojęcia o pracy w szpitalu, to nie zabieraj głosu tutaj, jak nie masz nic mádrego do napisania!!!!!

 34. Jeśli na zwolnieniu, nie jest napisane , że chory ma leżeć,tylko może chodzić, spokojne może się wybrać do sklepu po jedzenie, do apteki po leki czy na zabiegi.Ciekawa rzecz, że kontrole które jeżdżą od wczoraj, pukając do mieszkań, jak kogoś nie zastali w domu, to od razu wiedzieli, gdzie ktoś jest i co porabia, jasnowidztwo jakieś, czy co?

 35. Wszystko się zgadza , ale dlaczego nikt nie widzi tego że pracujemy cały rok : świątek , piątek czy niedziela !!! Wychodzimy ukradkiem przed proszącymi dziećmi-,, mamo a czemu ty musisz jechać? ,, po Wigilii przygotowanej specjalnie wcześniej (ok. 16) żeby zdążyć na dyżur !!!!! Tego nikt nie docenia

 36. Jeżeli na zwolnieniu jest napisane : chory może chodzić, to w czym rzecz ? Po operacji miałam też napisane, że mogę chodzić…

 37. Jak rozumiem pielęgniarka ma przyjść za ciebie na kasę, a ty pójdziesz do szpitala wykonywać jej obowiązki? Sądząc po twojej wypowiedzi, to jesteś tak tępa, że nic dziwnego, że na kasie wylądowałaś.

 38. strachy na lachy moga słuchac prokuratorzy a w szpitalu 80%ludzi umiera bo rodziny boja sie smierci w domu a organizator wreszcie pomyslał dobrze brawo o co chodzi piguły nic nie robia pija kawe i zajadaja czkoladki

 39. Ludzie czy wy nie rozumiecie ze my jesteśmy tak samo tylko ludźmi , to ze wybrałyśmy taki zawód a nie inny nie znaczy Że mamy pracować na 5 etatów żeby jakoś żyć!! Myślicie ze gdyby było tak pięknie i cudownie ktoś by strajkował ! ?? Nie!!
  Jak mamy inaczej zwrócić na siebie uwagę jak nie strajkiem ? ! Ktoś kto mówi ze wybrałyśmy taki zawód , nasz wybór , idź na kasę pracować ! Kto się wtedy wami zajmie ? Popatrzcie ludzie przez pryzmat naszego życia , tylko ktoś kto ma w rodzinie osobę z służby zdrowia wie jak jest ! Reszta tylko patrzy na to wszystko z boku i ocenia bo tak najłatwiej , a proszę postawcie się w naszej sytuacji ! Proszę !
  Zwolnić wszystkich , zatrudnić od nowa bez świadczeń hahaha dobre sobie!!!
  Zastanówcie się czasami co piszecie ! Nie oceniajcie jeśli nie znacie sytuacji tych dziewczyn i jak musza ciężko pracować !

 40. witam strachy na lachy mam 40 letni staz pracy uwazam ze chorobowe mi sie nalezy jak psu buda na wsi zadko choruje ale odpoczac tez moge a piguły powinny chorowac az wszystko sie unormuje przeciez piguły nic nie robia to szitale moga pracowac sa lekarze salowe konserwatorzy o co chodzi pielegniarka moze wszystkich zastapic chrytatywnie to mozna a ja nikt Dyrektor zeby miec personel to musi płacic skonczyły sie dawne czasy ile lat mozna dupska wycierac charytatywnie co kogo obchodzi dług szitala ja za prace mam dostac pieniazki a ze dyrekcja nie to sory mam nerwice i L4 mi sie nalezy oddłuzanie szpitala to mnie interesuje tyle co gajowego odtego sa ludzie Dyrektor jak wchodziłna na posade to wiedział na co sie pcha myslał ze poborami pracowników załatwi oddłuzenie ma spore pobory to 12miesiecy moze prac gratis POZDRAWIAM

 41. Dziś gdy się okazało że chorzy łażą po mieście zamiast faktycznie wychorować się w domu i po prostu oszukują wszystkich wstyd się przyznawać że ma się z tą grupą coś wspólnego panie pracowniku szpitala.

 42. To prawda że pielęgniarki wykonują ciężką pracę. Ale zawsze mogą jak ja iść do sklepu układać towar na półkach. Czy kobiety pracujące w handlu są mniej zmęczone?

  A słyszał ktoś żeby kasjerki strajkowały? A co pół roku jak nie lekarze to pielęgniarki i mało i mało. A przecież za każdą ich podwyżkę składają się wszyscy podatnicy.

 43. Nie straszcie ludzie nie straszcie. Każdy może sie rozchorować i gowno im zrobicie. Skoro dyrektor twierdzi ze jest za dużo o 200 pielęgniarek to jeśli nie przyszło 180 do pracy to raczej nie powinno to robić problemu.. nie widzicie ciemny narodzie ze to wszystko co mówi Bałata Ortyl i inni to sie kupy nie trzyma?? Gazeta i tv wszystko łyknie ale trzeba patrzeć na ten strajk realnie. Uważacie ze ci ludzie ze szpitala to idioci? Jeśli od roku pisane są pisma do dyrekcji, NFZ, ministra zdrowia i wszystkich świętych ze to co sie dzieje w KSW nr 2 zagraża życiu pacjentów i ze ludzie nie dają juz rady tak pracować i władza ma to wszystko w dupie to powiedzcie mi geniusze w jaki inny sposób można na bardzo duży problem kadrowy zwrócić uwagę???? Łatwo sie ocenia i zagląda do cudzego portfela ale nikt z was nie postawił by sie na ich miejscu ani na godzine…

 44. No tak, bo to straszna krzywda opiekować się w domu niedołężną matką czy ojcem, lepiej podrzucić ich do szpitala, co?!

 45. Hahaha…. Widać żeś facet. Mnie też, bez strajku wpisano dzień po operacji i żyje. Takie procedury. Dyskutuj z NFZ.

 46. Za lewe i masowe zwolnienia powinien być prokurator i odsunięcie od zawodu. A swoją drogą że lekarz się nie bał że to się wyda?

  Przecież ponad setka ludzi na – raz dwa trzy nie zachoruje jednego dnia.

 47. A ty łajzo przyjdziesz na ich miejsce… Tak? I będziesz zapi…ał na okrągło TAK? Kto apeluje? Ci co za nic nie robienie pobierają po kilkanaście TYSIĘCY miesięcznie? Niech idą i przepracują jeden dyżur… a potem zasiadają do negocjacji…

 48. Pracownicy szpitala którzy symulowali chorobę powinni być zwolnienieni dyscyplinarnie a za dwa dni powinni mieć możliwość ponownego zatrudnienia z zerowymi dodatkowymi świadczeniami…! A lekarze którzy im wystawili “L-4” powinni być pozbawieni wykonywania zawodu…! Naprawdę – służba zdrowia nie ma co narzekać!!!!

 49. Lekarz który hurtowo wystawiał L4 swoim podwładnym powinien siedzieć. I to nie wyrok w zawieszeniu tylko 5 LAT.

  Tyle co kłopotu narobił rodzinom którzy musieli przewozić schorowanych leżących członków rodzin w tym szpitalu to głowa mała.

 50. W radio mówili że ZUS kontrolował dziś “chorych” a chorzy zamiast leżeć na zakupy się wybrali.
  Tak to naprawdę chorują są pracownicy szpitala.

  Teraz powinny być kary pieniężne, dyscyplinarki i adnotacja w papierach- “wilczy bilet” żeby nie mogli już nigdzie pracy znaleść w zawodzie a gdy zwolniony będzie z papierami opuszczał miejsce pracy to jeszcze mu szpica usadzić na do widzenia bo przez czyjeś udawanie prawdziwi chorzy, dziadki po 80-90-kilka lat musieli zostać wypisani ze szpitala.

 51. Pomysłodawca/organizator protestu ma ciepło teraz. Wystarczy, że na przesłuchaniu wyłamie się jedna z tych 118 pielęgniarek i zezna, że to było zaplanowane. Ciekawiej będzie jak jakiś pacjent umrze bo szpital nie wykona zabiegu i poda szpital do sądu. Wtedy dochodzą zarzuty związane z zagrożenie życia. Biorąc pod uwagę, że obecnie wszystkie rozmowy telefoniczne są nagrywane i trzymane przez 2 tygodnie a karty SIM rejestrowane a pielęgniarki lubią plotkować, prokuratura szybko ustali organizatora. Ktoś tutaj chyba tego nie przemyślał.

Comments are closed.