10 uczestników trzech ostatnich edycji programu The Voice of Poland w dniach 18-19 lipca zaśpiewa w Rzeszowie najbardziej znane przeboje Anny Jantar. Gwiazdą IV Rzeszowskiego Święta Wokalnego będzie Justyna Steczkowska.

Program festiwalu obejmuje także warsztaty wokalne poświęcone aspektom technicznym, jak i interpretacji skierowane do młodych i utalentowanych wokalistów. Warsztaty rozpoczynają się w poniedziałek (14 lipca) i poprowadzi je Daniel Lipiec, pedagog śpiewu Szkoły Muzyki Rozrywkowej Pro Musica. Pod jego okiem przygotowany zostanie koncert standardów polskiej muzyki rozrywkowej – utworów Czesława Niemena, Agnieszki Osieckiej, Anny Jantar, Krystyny Prońko i Andrzeja Zauchy.

W 34. rocznicę śmierci Anny Jantar w dniach 18-19 lipca w projekcie „Ku pamięci Jantar” 10 uczestników trzech ostatnich edycji programu The Voice of Poland zaśpiewa najbardziej znane przeboje artystki. Wystąpią: Ernest Staniaszek, Mateusz Grędziński, Marzena Ugorna, Michał Grobelny, Jagoda Kret, Wojtek Baranowski, Michał Sobierajski, Beata Dobosz, Kamil Bijoś, Małgorzata Boć i Arek „ARO” Kłusowski, który jest pomysłodawcą festiwalu i jego dyrektorem artystycznym.

Wokalistom towarzyszyć będzie orkiestra festiwalowa pod kierownictwem Krzysztofa Mroziaka.

Pierwszy koncert uczestników The Voice of Poland odbędzie się w piątek (18 lipca) w sali koncertowej Polskiego Radia Rzeszów. Koncert będzie transmitowany na żywo. Wstęp z zaproszeniami. Początek o godz. 19:00.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W ramach IV Rzeszowskiego Święta Wokalnego w piątek odbędzie się również wernisaż fotografii artystycznej Evy Vons. W pubie Mikrofon przy ulicy Matejki 8a zostaną odsłonięte zdjęcia artystów biorących udział w projekcie. Wstęp również z zaproszeniami. Wernisaż rozpocznie się o godz. 22:00.

W sobotę (19 lipca) uczestnicy warsztatów wokalnych, uczniowie Szkoły Muzyki Rozrywkowej Pro Musica, wokaliści The Voice of Poland wystąpią z koncertem „Ku pamięci Jantar” na scenie rzeszowskiego Rynku. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Gwiazdą wieczoru będzie Justyna Steczkowska.

Producentem festiwalu jest Stowarzyszenie Pro Regione. Festiwal dofinansował Urząd Miasta w Rzeszowie.

httpv://www.youtube.com/watch?v=yLuu58ji7fc

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama