Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Godna naśladowania postawa 59-letniego mężczyzny, który bez namysłu wszedł do lodowatej rzeki Wisłok i uratował 58-letnią mieszkankę Rzeszowa. Kobieta chciała popełnić samobójstwo. 

Do zdarzenia doszło w minioną środę (28 marca) około godz. 22:00. Policjanci z Rzeszowa zostali postawieni na nogi po tym, jak dostali zgłoszenie o kobiecie, która chce popełnić samobójstwo. Sąsiedzi 58-latki przekazali funkcjonariuszom, że kobieta, wychodząc z mieszkania, mówiła iż zamierza skoczyć z mostu. 

– Dyżurny naszej komendy wysłał wszystkie dostępne patrole w rejony rzeszowskich mostów. W trakcie poszukiwań z pogotowia ratunkowego otrzymaliśmy informacje, że nad Wisłokiem, w rejonie Olszynek, mężczyzna wyciągnął z rzeki kobietę – mówi Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Policjanci ustalili, że jest to poszukiwana przez nich mieszkanka Rzeszowa. Uratował ją 59-letni mężczyzna spacerujący z psem nad Wisłokiem. Na ławce zauważył dzwoniący telefon. Odebrał połączenie. Okazało się, że z właścicielką telefonu próbowali skontaktować się jej sąsiedzi.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Telefonująca kobieta poinformowała, że jej koleżanka chce odebrać sobie życie, prawdopodobnie wskakując do Wisłoka. Mężczyzna spojrzał na rzekę i zobaczył zanurzoną w niej kobietę. Od razu ruszył z pomocą, wyciągnął ją na brzeg i zawiadomił pogotowie – dodaje Szeląg. 

Załoga karetki zadecydowała o przewiezieniu 58-latki do szpitala. Kobieta była bardzo wyziębiona. Mężczyzna nie wymagał pomocy medycznej, po rozmowie z policjantami wrócił do domu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama