Urocza Iga pierwszą rzeszowianką urodzoną w 2017 roku [ZDJĘCIA]

1
Reklama

Ma na imię Iga, waży 2850 g oraz mierzy 52 cm. Mowa o pierwszej rzeszowiance, która urodziła się o godz. 6:55 w 2017 r. w szpitalu Pro-Familia.

 

Pierwsza rzeszowianka w 2017 roku zdobyła 10 punktów w skali Apgara i jak podkreśla mama dziewczynki, Iga przyszła na świat z uśmiechem na ustach.

– Termin porodu był wyznaczony na 8 stycznia. Chcieliśmy, aby córka urodziła się w tygodniu, bo obawialiśmy się, że w święta może zabraknąć lekarzy, ale gdy przygotowywaliśmy się wieczorem do spania rozpoczęła się akcja porodowa – wspomina Patrycja Malecka-Leń, szczęśliwa mama uroczego maluszka.

– Gdy trzymam teraz córkę na rękach czuję się całkowicie szczęśliwa. Mamy pełną rodzinę – dodaje.

Nie mniej zadowolony i dumny ze swoich kobiet był sam tata, Jakub Leń, który cieszył się, że poród odbył się bez komplikacji, a córeczka i żona są w zdrowe. – Iga jest naszą drugą córką. W domu na nią czeka 8-letnia siostra Nikola – chwali się Jakub Leń.

– Decyzja o tym, aby mieć drugie dziecko była świadoma i poparta racjonalnymi argumentami, chociaż nie można też za bardzo kalkulować tylko po prostu geny trzeba przekazywać dalej – dodawał szczęśliwy tata.

W związku z tym, że Iga dla państwa Leniów jest drugim dzieckiem, to będą się oni mogli ubiegać o świadczenie rodzinne 500+.

– To nie był z pewnością argument, który zdecydował o tym, że mamy drugie dziecko, ale  cieszymy się, że taki bonus do budżetu wpadnie, bo jednak kwestie materialne również są bardzo ważne – mówi Jakub Leń.

Szczęśliwych rodziców zgodnie już z tradycją w poniedziałek odwiedził w szpitalu Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

– Rodziny rzeszowskie są bardzo aktywne. Świadczy to o dobrej przyszłości Rzeszowa. To bardzo ważne, że dzieci się rodzą – mówi Tadeusz Ferenc, który szczęśliwym rodzicom wręczył kwiaty i dużego misia oraz 1,5 tys. zł na wyprawkę dla maluszka.

– Mama czuje się fantastycznie, ojciec jeszcze bardziej. Cieszymy się, dziękujemy i czekamy na następne – dodawał prezydent.

– Już więcej nie rodzę. Mówiłam o tym wczoraj – od razu zareagowała świeżo upieczona mama, ale po minie jej męża było widać, że jeszcze jedna pociecha w domu by nie zaszkodziła.

Rodzice pierwszej rzeszowianki urodzonej w 2017 roku mieszkają przy ul. Kolbego na os. Baranówka.

Iga była jednym z 17 maluszków, które w Nowy Rok przyszły na świat w szpitalu Pro-Familia. – Na siedemnaścioro dzieci aż 10 urodziły nasze rzeszowianki. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni i dumni – mówił Radosław Skiba, dyrektor Pro-Familii.

W rzeszowskim szpitalu rodziły również kobiety m.in. z Mielca, Krosna, Stalowej Woli czy Przemyśla.

W 2016 r. w Rzeszowie urodziło się 2005 dzieci, zmarło 1350 osób, co oznacza, że w stolicy Podkarpacia przybyło 655 nowych mieszkańców. Rzeszów jest liderem z wszystkich miast wojewódzkich w Polsce. 

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.