Ponad 90 proc. poprawnych odpowiedzi udzielili pracownicy Centrum Obszarowego Sterowania Ruchem w Rzeszowie, którzy zostali przetestowani ze znajomości rzeszowskich ulic na polecenie prezydenta Tadeusza Ferenca.

– Pracownicy zdali test, który był podobny do tego, jaki na co dzień przechodzą osoby starające się o licencję taksówkarza. Test dla przyszłych taksówkarzy jest szerszy, ale pracownicy Centrum odpowiadali na pytania tylko dotyczące topografii miasta.

– Test przeszło trzech urzędników. Mieli odpowiedzieć na 45 pytań, mieli na to około godzinę. Wszyscy zdali, mieli ponad 90 proc. poprawnych odpowiedzi. Żeby mieć 100 proc. to trzeba być alfą i omegą – mówi Krzysztof Wadiak, dyrektor wydziału komunikacji Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Test urzędników zarządził na początku stycznia Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, bo nie spodobało mu się, że jeden z pracowników Centrum Obszarowego Sterowania Ruchem w Rzeszowie, który ma półroczny staż, nie zna ulic w Rzeszowie.

Pracownicy COSR, które znajduje się na ul. Targowej, odpowiadają za punktualność autobusów MPK, nadzorują też pracę 53 sygnalizacji świetlnych i kamery śledzące, co aktualnie dzieje się na miejskich ulicach.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama