Reklama

Rzeszowscy policjanci ustalili personalia pierwszych mężczyzn, który prawdopodobnie brali udział w kibolskiej ustawce przy ul. Ofiar Katynia. Przesłuchania rozpoczną się jeszcze w piątek.

[Not a valid template]

 

O ustawce kiboli Resovii Rzeszów i Stali Rzeszów, do której doszło w czwartek przed godz. 22:00, napisaliśmy jako pierwsi. W bójce brało udział ok. 40 chuliganów. Policjanci, którzy zostali powiadomieni o ustawce, nikogo nie zatrzymali, bo kibole zdążyli uciec.

Jeden z poszkodowanych mężczyzn, który był zakrwawiony, funkcjonariuszom powiedział, że się… przewrócił. Policjanci zabezpieczyli film, jaki ujawniliśmy z miejsca zdarzenia. Po naszej publikacji rzeszowscy kryminalni zostali postawieni na nogi.

Policjanci ustalili już tożsamość dwóch kolejnych mężczyzn, które prawdopodobnie brali udział w ustawce kiboli. – Żaden z nich nie przyznaje się do udziału w zdarzeniu- twierdzi Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. W piątek obaj mężczyźni zostali przesłuchani w charakterze świadków.

Funkcjonariusze cały czas ustalają pozostałych uczestników bójki. Analizują nasz film, sprawdzają również, czy inne kamery w okolicy nie zarejestrowały ustawki. – Ustalamy także świadków. To żmudna praca naszych kryminalnych, pracują oni pełną parą – mówi Adam Szeląg.

Policja twierdzi, że z taką ustawką kiboli, do jakiej doszło w czwartek w Rzeszowie, w ostatnim czasie nie miała do czynienia. – Tak zmasowanej i tak ostentacyjnej – słyszymy od funkcjonariuszy.

Bo to, że ustawki kiboli w Rzeszowie są, nie ulega żadnej wątpliwości. Według policji nie jest to jednak zjawisko powszechne. Funkcjonariusze często są informowani o zdarzeniach, które potem się nie potwierdzają.

Takie postępowania od strony formalnej też są bardzo trudne, bo kibole niechętnie współpracują z policjantami.

Czwartkowa ustawka kiboli Resovii i Stali miała związek ze zbliżającymi się piłkarskimi derbami Rzeszowa, które odbędą się 12 października.

W mediach społecznościowych powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców można przeczytać, że bójka to “przed derbowy pojedynek w przeciąganiu liny na rzeszowskich ulicach, który wygrali Resoviacy”.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.