Kongres 590 w Jasionce. Andrzej Duda: Mamy budować gospodarkę nowoczesną [FOTO]

– Zachęcam do inwestowania w Polsce – mówił w czwartek w podrzeszowskiej Jasionce podczas Kongresu 590 prezydent RP Andrzej Duda.

 

Andrzej Duda zainaugurował trzecią edycję Kongresu 590, który odbywa się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Duda nazwał kongres „wielkim wydarzeniem gospodarczym”, stwierdził, że „mamy cały szereg ambitnych planów, mamy cały czas dobrą koniunkturę”.

– Zachęcam do inwestowania – mówił do uczestników Kongresu 590 Andrzej Duda. Namawiał przedsiębiorców, by inwestowali w Polsce i korzystali z dobrej koniunktury gospodarczej, by „polskie państwo się rozwijało”. Zachętą dla biznesu ma być Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju, którą rząd PiS ogłosił dwa lata temu. 

– Jeżeli mamy rozwijać naszą gospodarkę, jeżeli mamy rozwijać nasze ambicje, to znaczy mamy budować gospodarkę nowoczesną, opartą na innowacyjności, która funkcjonuje w zakresie nowych technologii. Budowanie gospodarki musimy zaczynać od szkoły, musimy zaczynać od kształcenia dzieci – mówił prezydent Duda. 

Duda mówił też o bezpieczeństwie energetycznym, przypomniał o podpisanej niedawno umowie długoterminowej między PGNiG a amerykańską firmą na dostawy gazu LNG. Według prezydenta Polska ma szanse stać się podmiotem, który „niesie bezpieczeństwo energetyczne w Europie Środkowej”. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Chcemy, żeby Polska stała się miejscem, które jest gospodarczo otwarte, właśnie poprzez polskie porty, drogi, które przebiegają przez nasz kraj, poprzez możliwości dostawy do naszego kraju towarów – zaznaczał Andrzej Duda. 

Stwierdził też, że w rozmowach w polskimi przedsiębiorcami usłyszał od nich, że są zadowoleni z obecnej sytuacji gospodarczej naszego kraju. – Zarówno jeśli chodzi o miejsca pracy, jak i w kwestii inwestycji i dochodów – mówił Duda, dodając, że to, czego Polsce brakuje, to tego, by „Polska stała się mocniejsza kapitałowo”.

Andrzej Duda po południu odwiedzi firmę ML System w Zaczerniu koło Rzeszowa, a wieczorem wręczy podczas uroczystej gali Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP. Kongres 590 potrwa do piątku 16 listopada. W drugim dniu gościem będzie m.in. premier Mateusz Morawiecki. Na Kongres akredytowało się ponad 5 tysięcy osób. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama