Fot. KMP Rzeszów. Na zdjęciu trasa Półmaratonu rzeszowskiego

W niedzielę odbędzie się „Półmaraton rzeszowski”. Trasy biegów zostały wytyczone ulicami Rzeszowa. Część z nich zostanie całkowicie wyłączona z ruchu, a na części ruch będzie ograniczony.

Pierwszy etap imprezy to biegi młodzieżowe, których start przewidziany jest o godzinie 10:30. Trasa biegu młodzieżowego wyznaczona została na odcinku ulicy Kopisto od „zawrotki” przy ulicy Rejtana do „zawrotki” przed Mostem Zamkowym. Bieg odbywał się będzie przy całkowicie zamkniętym ruch na ulicy Kopisto od skrzyżowania z ul. Rejtana do skrzyżowania z ul. Podwisłocze.  Na tym odcinku ulica Kopisto wyłączona będzie z ruchu od godziny 8:00 do 16:30.

Bieg główny rozpocznie się o godzinie 12:30 przy CH Millenium Hall. Jego trasa przebiegać będzie ulicami Kopisto dalej Trasą Zamkową, ulicami: W. Kilara, Szopena, Targową, Piłsudskiego, ul. Grunwaldzką, Jana III Sobieskiego, Okrzei, Kopernika, Grunwaldzką, Matejki, Rynek, ul. T. Kościuszki, 3-go Maja, Al. Lubomirskich, ul. Szopena, Pl. Śreniawitów, Hetmańską, chodnikiem przy ulicy Powstańców Warszawy wzdłuż Stadionu Miejskiego, bulwarami nad Wisłokiem, Piłsudskiego (Most Lwowski – chodnikiem), bulwarami nad Wisłokiem, Kopisto do Millenium Hall.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Od godziny 12:00 do 16:30 całkowicie wyłączone z ruchu zostaną ulice Kopisto, Trasa Zamkowa, W. Kilara, Szopena, Targowa, Grunwaldzka, Sobieskiego, Okrzei, Kopernika, Matejki, Kościuszki, 3-go Maja, Al. Lubomirskich, Hetmańska. Pozostałymi ulicami, którymi przebiegać będzie trasa półmaratonu, bieg biedzie odbywał się wyznaczonym pasem ruchu oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Nad organizacją ruchu oraz bezpieczeństwem biegaczy czuwać będą funkcjonariusze policji i Straży Miejskiej. Policjanci apelują aby w czasie trwania Festiwalu Biegowego kierujący i rowerzyści w miarę możliwości wybierali trasy alternatywne omijające ulice gdzie będą odbywały się biegi oraz stosowali się do poleceń i sygnałów wydawanych przez funkcjonariuszy. Utrudnienia mogą wystąpić już wcześniej podczas instalowania barierek zabezpieczających.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama