Reklama

Zajęcia z zakresu kryminalistyki, medycyny, dietetyki, fizyki i lotnictwa będą atrakcjami podczas I Podkarpackiej Nocy Naukowców. Odbędzie się ona w najbliższy piątek (30 września) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce. Nocy patronuje Rzeszów News.

I Podkarpacka Noc Naukowców to świetna okazja, aby w piątkowe popołudnie (od godz. 16:00) spotkać się ze światem nauki. Na uczestników wydarzenia będą czekać ciekawe zajęcia z kryminalistyki, dowiedzą się, czy każde odciski palców są unikatowe.

Będą również zajęcia z lotnictwa i fizyki, na których uczestnicy poczują się, jak pilot i zająć miejsce za sterami prawdziwego szybowca.

W programie znajdą się także  warsztaty z dietetyki – sprawdzimy „Jak smakuje zdrowie” oraz „wycieczka” do  świata medycyny, a także  możliwość porozmawiania z ekspertem na temat: „Dlaczego pociągam nosem i po co mi katar?”.

Natomiast na warsztatach z dziedziny rehabilitacji uczestnicy poznają tajniki terapii z udziałem wyszkolonego psa.

– I Podkarpacka Nocy Naukowców może stać się ciekawą i interesującą przygodą oraz okazją, aby zaszczepić u młodego pokolenia naukowego bakcyla, zmotywować go do nauki i zachęcić do własnych poszukiwań i badań – uważa Ewa Mackiewicz, manager projektu w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce.

Dodatkową atrakcją podczas I Podkarpackiej Nocy Naukowców będzie  „Fame” – muzyczny spektakl  w wykonaniu ponad 100 aktorów – adeptów Akademii Aktorskiej Artysta oraz uczestników Wakacji Aktorskich 2016, który zainauguruje całe wydarzenie.

Musical jest intrygujący, ponieważ przedstawia historię młodych osób, które pełne pasji i miłości do wystąpień scenicznych, decydują się na edukację w szkole artystycznej. Obietnica sławy wydaje im się bardzo kusząca, ale w walce o sukces wygrywają tylko ci najbardziej wytrwali.

Noc Naukowców to ogólnoeuropejskie wydarzenie, które odbywa się w różnych zakątkach Starego Kontynentu w tym samym dniu i o tej samej godzinie.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Miejsce można rezerwować pisząc na adres: rezerwacje@cwkoperator.pl. Uwaga, liczba miejsc ograniczona.

(jg)

PROGRAM

– 16:00 – rozpoczęcie kongresu, rejestracja i powitanie uczestników;

– 16:30  – musical „Fame” w sali kongresowej, w wykonaniu Akademii Aktorskiej „Artysta”

– 18:30 – interaktywne i interdyscyplinarne warsztaty oraz wykłady w poszczególnych salach konferencyjnych CWK

Podkarpacka Noc Naukowców jest imprezą publiczną i będzie podczas niej realizowany materiał filmowy i fotograficzny.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama