Zdjęcie: Materiały organizatorów
Reklama

Blisko 100 wystawców weźmie udział w XIII Podkarpackich Targach Edukacyjnych EduSalon, które we wtorek i w środę (27-28 lutego) odbędą się G2A Arena Centrum Wystawienniczo–Kongresowym w Jasionce koło Rzeszowa. 

Organizatorem targów EduSalon są Międzynarodowe Targi Rzeszowskie, które do udziału w wydarzeniu zapraszają uczniów wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności tegorocznych maturzystów oraz nauczycieli.

W targach weźmie udział blisko 100 wystawców – publiczne i prywatne uczelnie wyższe z całej Polski oraz z zagranicy, m.in. z Anglii, Danii, szkoły policealne oraz doradcy zawodowi. Mamy nadzieję, że bogata oferta pomoże w dokonaniu właściwych wyborów, które spełnią oczekiwania i potrzeby młodzieży mówi Karolina Puc, project manager MTR  

Targi EduSalon będą połączone z trwającymi równolegle X Europejskimi Targami Pracy WorkExpo. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ. Połączenie tych dwóch imprez będzie okazją do zaprezentowania ofert pracy grupie uczniów z całego Podkarpacia, którzy po ukończeniu szkoły zamierzają podjąć pracę.

Podczas EduSalon porad będą udzielać także psycholodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie. Pomogą wszystkim niezdecydowanym osobom w określeniu preferencji i zainteresowań zawodowych, określeniu kierunku kształcenia i wyborze uczelni, a także o wyborze zawodu.

Ponadto w ramach EduSalon, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zorganizuje kiermasz książek. Uczestnicy targów będą mieli okazję skorzystać z bogatej oferty książek dla młodzieży, uczniów, studentów i dorosłych. Biblioteka zaproponuje również książki dla najmłodszych. Książki będzie można zakupić już od złotówki.

Targi EduSalon będzie można zwiedzać we wtorek i w środę (27-28 lutego) od godz. 9:00 do 14:00. Wstęp bezpłatny. 

PROGRAM EDUSALON

Warsztaty na Targach Pracy (27-28 lutego):

– Godz. 9:30-10:00 „Bezpieczne wyjazdy do pracy za granicę” – Wojciech Woś (doradca EURES)

– Godz. 10:10-10:40 – „Dokumenty aplikacyjne – krok po kroku” – Urszula Adamczyk(doradca zawodowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie)

– Godz. 10:50-11:20 – „Inspiruje nas sukces!” – (MTU Aero Engines Polska)

Atrakcje i imprezy towarzyszące targom:

„Lekcje inne niż zwykle” – warsztaty dla uczniów. 

27 lutego (wtorek)

– Godz. 9:20-10:05 – Druk 3d (Politechnika Rzeszowska)

– Godz. 10:10-10:50 – Dziennikarz w nowych mediach (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie)

– Godz. 10:55-11:35 – Lekcja współczesnej kryminalistyki, czyli o wykorzystaniu nauki w wykrywaniu przestępstw (WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa)

– Godz. 11:40-12:50 – Lekcja gastronomii „kuchnia staropolska” (Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomi w Poznaniu)

– Godz. 12:55- 13:30 – Studia w Anglii – kluczem do kariery! (Connect UK Study)

28 lutego (środa)

– Godz. 9:20-10:00 – Lekcja Architektury i Urbanistyki (Politechnika Rzeszowska)

– Godz. 10:10-10:50 – Lekcja Ekonomii (Uniwersytet Rzeszowski)

– Godz. 10:55-11:35 – Bezpłatne studia w Danii – kluczem do kariery? (SimpleOutsourcing.pl)

– Godz. 11:40-12:25 – I love radio – jak wygląda praca dziennikarza radiowego? (Szymon Taranda, redaktor naczelny serwisu internetowego WSIiZ, współpracownik Radia Rzeszów)

– Godz. 12:30-13:00 Lekcja kariery międzynarodowej: Studia w Anglii? – Yes You Can (OXFORDON)

Dodatkowo w sali konferencyjnej 27-28 lutego od 11:25-12:15 odbędzie się prezentacja „Jak dostać się na SGH? Nowe zasady rekrutacji na studia I i II stopnia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie”. Prowadzący: Adam Borkowski z Działu Promocji i Rekrutacji SGH.

Listę wystawców EduSalon oraz plan stoisk możecie sprawdzić na stronie www.targirzeszowskie.pl. Targom patronuje Rzeszów News.

Zdjęcie: Materiały organizatorów

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama