Weekendowe bieganie w Rzeszowie. Uwaga, będą utrudnienia w ruchu

Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

W sobotę Bieg na Piątkę o Puchar Pratt & Whitney, w niedzielę 6. PKO Maraton Rzeszowski. Dla kierowców to oznacza, że w weekend będą się musieli liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Obie imprezy biegowe (6-7 października) organizują stowarzyszenie Rzeszów Biega i Urząd Miasta w Rzeszowie. Trasy biegów będą prowadzić ulicami miasta. Część z nich będzie czasowo całkowicie lub częściowo zamknięta dla ruchu.

W przypadku sobotniego Biegu na Piątkę (5 km) impreza rozpocznie się od biegów młodzieżowych na al. Kopisto. Start przy Millenium Hall o godz. 9:30. O 12:00 na trasę wybiegną uczestnicy głównego biegu.

Trasę wytyczono ulicami: start sprzed Millenium Hall, dalej al. Kopisto, Trasą Zamkową, ul. Kilara, Podpromie, Lenartowicza, Chodkiewicza, Hetmańską do Wincentego Pola – bulwary nad Wisłokiem, ul. Bulwarową, bulwary, ul. Podpromie, Kilara, Trasa Zamkowa, meta przy Millenium Hall. Zakończenie biegu przewidywane jest na 13:00. 

Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od 4:00 do 14:00. Al. Kopisto będzie zamknięta od 6:00 do 14:00, pozostałe ulice od 11:00 do 13:00. Na Trasie Zamkowej oraz ul. Kilara zamknięta będzie prawa nitka ulic z kierunku od Pl. Śreniawitów do ul. Podwisłocze.

W niedzielę o 9:30 sprzed Millenium Hall biegacze wystartują do maratonu (42 km). Trasa biegu, którą zawodnicy pokonają dwukrotnie (dwie pętle po 21 km), przebiegać będzie od Millenium Hall, al. Kopisto, Trasą Zamkową, ulicami Kilara, Szopena, Targową, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Jagiellońską, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, Słowackiego, Dymnickiego, 3 Maja, al. Lubomirskich, Szopena, Plac Śreniawitów, Dąbrowskiego,  Powstańców Warszawy, Hetmańską, Żeglarską, bulwarami nad Wisłokiem, chodnikiem przy Moście Lwowskim.

Po drugiej stronie – wzdłuż Wisłoka bulwarami, al. Kopisto, ul. Podwisłocze, Powstańców Warszawy, bulwary nad Wisłokiem (droga wewnętrzna na Żwirownię), Kwiatkowskiego, Podwisłocze i Kopisto do Millenium Hall.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ulice wyszczególnione pogrubionym drukiem zamknięte zostaną w całości. Pozostałymi ulicami bieg będzie się odbywał jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Organizatorzy przewidują, że utrudnienia potrwają od 2:00 w nocy, gdy rozpoczną się prace związane z rozkładaniem elementów zabezpieczających trasę biegu. Potrwają do 16:00. Al. Kopisto będzie zamknięta już od 6:00 do 16:00, ul. Podwisłocze i Kwiatkowskiego od 7:00 do 16:00, pozostałych ulic od 8:30 do 16:00.

Kierowców wyjeżdżających z osiedla Nowe Miasto policjanci będą przepuszczać na ulicę Podwisłocze w kierunku al. Powstańców Warszawy. Wjazd na osiedle możliwy będzie od strony al. Rejtana. Na ulicy Kwiatkowskiego ruch z kierunku ulicy Jana Pawła II będzie odbywał się do al. Powstańców Warszawy. Dojazd do ulicy Kwiatkowskiego od strony centrum miasta możliwy będzie ulicą Sikorskiego i od strony Tyczyna.

Nad bezpieczeństwem biegaczy oraz innych uczestników ruchu czuwać będą policjanci ruchu drogowego.

– Apelujemy do kierowców o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności i w miarę możliwości wybieranie tras alternatywnych, a zwłaszcza korzystania z Mostu Lwowskiego, gdzie ruch będzie odbywał się bez zmian – poinformował Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama