Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Domowe Melodie

W filharmonii „Lekko nie będzie”. W „Siemaszce” ścigać nas będą „Szalone nożyczki”, ewentualnie roznegliżowana Wanda von Dunajew z pejczem. Na pocieszenie można będzie skosztować wegańskich pyszności i wybrać się w zdjęciową podróż do Indii. Weekend w Rzeszowie czas zacząć.

PIĄTEK

Niesforni, złośliwi, leniwi, a przy tym ogromnie sławni! O kim mowa? O Jacku i Placku, którzy wyruszają w podróż życia, by skraść księżyc w spektaklu „O dwóch takich co ukradli księżyc”. Tę wspaniałą baśń muzyczną, przy której będzie się bawić doskonale cała rodzina można zobaczyć w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej o godz. 11:00. Bilety w cenie 40 zł można kupić w kasie teatru.

Z kolei o godz. 19:00 (i 21:30 w sobotę) na widzów dorosłych czeka zmysłowa Dagny Cipora i uległy Michał Chołka w spektaklu „Wenus w Futrze”. Bilety w cenie 40 zł można kupić w kasie teatru. Zapewniamy jednak, że ich cena jest warta grzechu, co sprawdzaliśmy kilkakrotnie na własnej skórze.

W Slot Art Cafe kolejne slajdowisko. Tym razem o Indiach będzie opowiadać Ania, która przez pół roku była na wolontariacie w tym kraju. Zdradzi ona tajemnice tamtejszej kultury i religii, a także powie o roli kobiet i o devadasi. Spotkanie odbędzie się o godz. 19:00 w budynku Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24), wstęp wolny.

Ørganek w Lukrze

Z okazji Dnia św. Patryka „zielony klimat” będziemy mogli poczuć  w hotelu Bristol  o godz. 19:00. Z tej okazji w restauracji Wesele odbędzie się pokaz tańca irlandzkiego i nauka tańca Ceili. Nie zabraknie również muzyki rodem z Zielonych Wysp oraz tradycyjnego, zawsze z tej okazji podawanego piwa Stout ważonego w Starym Browarze Rzeszowskim.

Dodatkowo na tę okazję zostanie również przygotowane specjalne menu. A w nim znajdziemy m.in. zupę z kurczakiem i soczewicą, deskę serów irlandzkich z miodem, zapiekankę pasterską indyka czy placki ziemniaczane z klasycznym Irish Stew.

Udział w wieczorze o prawdziwiej atmosferze irlandzkiej biesiady kosztuje 99 zł od osoby. Rezerwacji można dokonać telefonicznie: informacje: tel. 17 250 00 50 lub mailowo: info@bristol-rzeszow.pl.

W klubie Vinyl (al. Piłsudzkiego 31) o godz. 19:00 zagra Pandemonium promując swoją najnowszą płytę „Nihilist”. W Rzeszowie będzie wspierał ich zespół F.A.M oraz Hellspawn. Bilety w cenie: 20/30/35 zł można kupić w klubie, sklepie Kardamon Alkohole Świata, a także on-line – TUTAJ.

W Rzeszowie po raz kolejny pojawi się również Ørganek w klubie Lukr (al. Kopisty 1) o godz. 21:00. Artysta wraz z zespołem gościł już w naszym mieście w listopadzie ubiegłego roku. Tym razem znów zagra materiał z najnowszej płyty „Czarna Madonna”. Bilety w cenie 40/50 zł można kupić na www.lukr.club, www.kupbilecik.pl oraz w Punkcie INFO w Millenium Hall.

Skrzypaczka łamiąca wszelkie standardy

Kamila Malik o godz. 19:00 zagra z Polskim Radiu Rzeszów (ul. Zamkowa ). Malik jest klasycznie wyszkoloną skrzypaczką łamiącą wszelkie standardy. Z łatwością adaptuje wiedzę i umiejętności zdobyte przez lata szkolenia do współczesnych trendów w muzyce rozrywkowej.

Kamila na srzypcach gra od szóstego roku życia. Bez problemu łączy obowiązki rodzinne z zawodowymi, osiągnąwszy w życiu prywatnym wszystko, o czym od zawsze marzyła – bycie matką dwóch wspaniałych synów. W życiu zawodowym zawsze chciała, aby jej muzyka nie tylko wzbudzała uczucia, ale również sprawiała ludziom prawdziwą przyjemność.

Jej zaangażowanie w muzykę rozrywkową doprowadziło do stworzenia szeregu kompozycji na bazie klasycznych utworów z zakresu muzyki latynoskiej, cygańsko-orientalnej, popowych i rockowych, którym dźwięk skrzypiec dał zupełnie nowe brzmienie. Imprezowe sety koncertów Kamili zawierają zarówno porywające tango, flamenco i mambo, jak i covery muzyki filmowej i popularnych utworów popowych.

Całość gwarantuje udaną imprezę i dobrą zabawę. Kamila aktywnie promuje rozwój duchowy i zdrowy styl życia. Podkreśla nierozłączność swojej kobiecości z siłą charakteru, będąc inspiracją dla młodego pokolenia. Chce, aby jej muzyka zmieniała ludzi i świat na lepsze, aby dodawała życiu energii.

Kamila jest prawdziwą indywidualnością muzyczną charakteryzującą się właściwymi tylko dla niej cechami gry skrzypcowej. Wykonywane przez nią utwory nigdy nie są takie same, w każdym zamyka się pewna cząstka niej: jej uczuć, nastroju, emocji. Na scenie przeżywa swojego rodzaju katharsis .To jest całe jej życie i jej prawdziwa pasja. Wstęp wolny.

Czarowne fotogramy

W Wojewódzkim Domu Kultury (ul. Okrzei 7)  w dniach 17 marca – 1 kwietnia odbędzie się wystawa fotografii „Fotomélange” autorstwa słuchaczy i absolwentów uczestniczących w warsztatach fotoobrazowania realizowanych pod kierownictwem Andrzeja Drozda w PPSKAKiB w Krośnie.

O ekspozycji Monika Zając-Czerkies pisze tak: „Dawne, czasem zapomniane, fotografie i techniki fotograficzne są przeciwwagą do atakującej nas z każdej strony cyfryzacji i masowości, zarówno jeśli chodzi o związany z tym konsumpcjonizm, jak i kulturę masową. Zwrot ku dawnym technikom, ukłon w stronę minionego to nie (tylko) jego „łabędzi śpiew”, ale co więcej – dowód,  że te techniki istnieją i nieustannie zdumiewają swoim pięknem i  trudną do wysłowienia wyjątkowością.

To właśnie pod czujnym okiem Andrzeja Drozda powstały te czarowne fotogramy. Finisaż wystawy został zaplanowany na 1 kwietnia 2017 r. (sobota) o godz. 12:00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

SOBOTA

W Pubie Kultura (ul. Szopena 59) odbędzie się o godz. 15:00 VI edycja Rzeszowskiej Kuchni Społecznej. Rozpocznie je projekcja filmu „Making the Connection”, a następnie odbędzie się konsumpcja wegańskich pyszności. Zasady spotkania: wstęp na wydarzenie to koszt 10 zł lub dowolny wegański posiłek, zebrane pieniądze przeznaczane są na  Fundację Felineus, danie wegańskie to takie, które nie zawiera mięsa, w tym ryb, jajek, mleka, jogurtów, serów, ogólnie nabiału i jego pochodnych, żelatyny oraz miodu.

A w Filharmonii Podkarpackiej o godz. 16:00 „Lekko nie będzie”. Mowa tu o spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie. Stateczny wykładowca Eduardo (Jan Jankowski) romansujący ze sprytną studentką Sarah (Zofia Zborowska/Katarzyna Grabowska), jego byłą żoną Marion (Dominika Ostałowska) zakochaną w młodszym partnerze i ich córka Julie (Julia Rosnowska), mająca nowego, troszkę starszego narzeczonego Marco, wąsatego „artystę” lekkoducha, bez grosza przy duszy (Kacper Kuszewski) zapoczątkują lawinę omyłek i absurdu, komplikacji i rozwiązań, które nie wpadłyby wam do głowy, bo kiedy wszystko zawodzi zawsze można zrzucić winę na hydraulika – imigranta ze wschodu…

Bilety w cenie 70/90 zł można kupić w kasie filharmonii, Podziemnej Trasie a także www.kupbilecik.pl.

„Szalone nożyczki” i „Ostatnie rozdanie”

W „Siemaszce” znowu będzie można zobaczyć „Szalone nożyczki” o 18:00 w sobotę i 17:00 w niedzielę. „Szalone nożyczki” to teatr interaktywny. Autor sztuki jedną z ról powierzył publiczności, to od niej zależy rozwój sytuacji i zakończenie przedstawienia. „Szalone nożyczki” w 1997 wpisano do światowej Księgi Rekordów Guinnessa jako sztukę najdłużej obecną w repertuarach teatrów amerykańskich. Bilety w kasie teatru można kupić w cenie 50 zł.

W Teatrze Przedmieście (ul. Reformacka 4) odbędzie się o godz. 19:00 spektakl „Ostatnie rozdanie” na podstawie powieści Wiesława Myśliwskiego. W podejrzanej scenerii piwnicznej, gdzieś na zapleczu pracowni krawieckiej, stajemy się uczestnikami seansu wspominania. Porywa nas korowód tajemniczych postaci, które stopniowo odkrywają swoją tożsamość. Szum maszyn pracowni wtóruje rozterkom głównego bohatera, który ze skrawków pamięci próbuje na nowo uszyć sens swojego życia.

Spektakl „Ostatnie rozdanie” jest autorską interpretacją wybranych wątków powieści Wiesława Myśliwskiego pod tym samym tytułem. Główny bohater widzi, spotyka, rozmawia z postaciami, które miały mniejszy lub większy wpływ na jego życie, na obecny kształt jego osobowości. Mężczyzna poddaje się tym wspomnieniom, jest ich mimowolnym uczestnikiem, raczej biernym obserwatorem niż aktywnym kreatorem zdarzeń. W jego rozterkach, pytaniach i tęsknotach możemy przejrzeć się jak w lustrze i dostrzec swoją twarz, zadziwioną własnym istnieniem.

Bilety w cenie 30/20 zł można zarezerwować pod numerem telefonu: 667 714 730.

Michał Bajor w Filharmonii

„Od Piaf do Garou”” to kolejny recital Michała Bajora, który dobędzie się w Filharmonii Podkarpackiej o godz. 17:00. Artysta wychował się na piosenkach z nad Sekwany. W roku 1984 Wojciech Młynarski rozwinął te zainteresowania i postawił kropkę nad „i” drogi estradowej Bajora. Zaprosił aktora do spektaklu muzycznego pt. „Brel” w warszawskim teatrze Ateneum.

Spektakl stał się wielkim wydarzeniem, a Bajor został okrzyknięty (przez publiczność i krytykę), następcą takich bardów francuskich jak Charles Aznavour, czy Gilbert Becaud. Od tego momentu aktor i piosenkarz poświęcił się prawie całkowicie karierze związanej z muzyką. Stworzył swój własny teatr piosenki podróżując po kraju i świecie z wieloma recitalami. Od 25 lat piszą dla niego najlepsi polscy kompozytorzy i autorzy tekstów, a piosenek tych jest już kilkaset.

Artysta zaśpiewa piosenki z  z repertuaru takich znakomitości muzycznych jak m.in. Edith Piaf, Charles Aznavour, Yves Montand, Gilbert Becaud czy Garou.  Wszystkie w tłumaczeniach mistrza Wojciecha Młynarskiego i stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego. Opowie również historie związane z wykonawcami i śpiewanymi piosenkami z repertuaru takich znakomitości muzycznych, jak m.in. Edith Piaf, Charles Aznavour, Yves Montand, Gilbert Becaud czy Garou. Wszystkie w tłumaczeniach mistrza Wojciecha Młynarskiego i stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego.

Bajor opowie również historie związane z wykonawcami i śpiewanymi piosenkami.

Bilety w cenie 75/80 zł można kupić w kasie filharmonii, Piwnicach Rzeszowskich, Empiku, oraz na stronach: www.biletyna.pl, www.kupbilecik.pl, www.ticketpro.pl.

Niezwykłe trio w Life House

Domowe Melodie zagrają w klubie Life House (al. Rejtana 1) o godz. 18:30. To niezwykłe trio w ciągu kilku lat mocno już odcisnęło swoje dłonie na polskim podwórku muzycznym. Kroczą swoimi ścieżkami, unikają medialnego szumi i marketingowych trików, zdobywając wierną grupę słuchaczy, którzy zapełniają kolejne sale koncertowe.

Autorka muzyki i tekstów Justyna „Jucho” Chowaniak razem ze Staszkiem Czyżewskim i Kubą Dykiertem stali się bohaterami kolorowej i pięknej bajki, zrodzonej z potrzeby serca w domowym zaciszu, która dzięki mediom społecznościowym zyskała ogromny zasięg. Dziś Domowe Melodie są swoją unikatową marką. Wymieniani są jednym tchem z najpopularniejszymi obecnie artystami w naszym kraju.

Bilety w cenie 40/50 zł można kupić w sieci Ticket Pro i Podziemnej  Trasie Turystycznej.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama